cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

imei klonlanmasi

(Topic created on: 02-26-2021 09:48 PM)
209 Views
hakanhkn
Active Level 2
Options
Galaxy A

Arkadaşlar merhaba

Benim garantili telefonumun IMEI klonlandi 1 yil garantisi var daha Samsung bana tek hatla kulanabilecegimi söyledi kabul etmedim. THH basvurdum. Acaba daha once bu süreci yasayan oldumu, nasıl isledi sonuc ne oldu yardımcı olursaniz cok sevinirim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
İlk önce geçmiş olsun diliyorum, sonrasında ise maalesef şimdiki hukuk sisteminde sizin telefonunuzun IMEI,si klonlanmış olmasına rağmen bir nevi ceza yine son kullanıcıya yani size kesiliyor, önünüzde uzun ve yorucu bir süreç var, bu süreç sonunda büyük ihtimalle siz kazanacaksınız ancak küçük bir ihtimal de olsa kaybetme ihtimaliniz var, Tüketici Hakem Heyeti büyük ihtimalle bu konuda sizi üzecektir ancak Tüketici Mahkemesinden olumlu sonuç alacağınızı düşünüyorum, başta da dediğim gibi, zorlu bir süreç, şimdiden sabır diliyorum.

View solution in context

2 Comments
Solution
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
İlk önce geçmiş olsun diliyorum, sonrasında ise maalesef şimdiki hukuk sisteminde sizin telefonunuzun IMEI,si klonlanmış olmasına rağmen bir nevi ceza yine son kullanıcıya yani size kesiliyor, önünüzde uzun ve yorucu bir süreç var, bu süreç sonunda büyük ihtimalle siz kazanacaksınız ancak küçük bir ihtimal de olsa kaybetme ihtimaliniz var, Tüketici Hakem Heyeti büyük ihtimalle bu konuda sizi üzecektir ancak Tüketici Mahkemesinden olumlu sonuç alacağınızı düşünüyorum, başta da dediğim gibi, zorlu bir süreç, şimdiden sabır diliyorum.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Önceden iPhone 6 cihazım da da aynı sorunu yaşadım e devlet üzerinden kendi hat üzerinize kullanabilirsiniz sadece tek numara yukarıda da belirtilmiş samsung marka cihazlarda imei klonlansa bile gider eski çalışmahan tuşlu cihazın imeisini atarsınız garantisi devam ediyor aldığın fatura belgesini ver teknik servise onlar ücretsiz şekilde halleder iş görmez ise başka cihazın imeisini atarsınız yasal olarak suç ama çoğu illerde 50 ila 120 arası yapıyorlar
Eğer belirttiğiniz cihaz ios ise yukarıdaki belirttiğim e devlet ve teknik servis tek kurtuluş yolunuz olacak
İmei sorgulama ekranında imei klonlandı yazısı sadece ios cihazlarında diye biliyorum ben..