cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

google asistanı sesle uyandıramıyorum

(Topic created on: 01-20-2022 02:54 AM)
270 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

hey google deyince açılmıyor belli bir süre çalışıyor daha sonra çalışmıyor ne yaptıysam düzeltemedim çözümü bilen varmı? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Bunun için asistan ayarlardan birinci dili ingilizce yapıp okay Google'ı açarak voice match'te sesinizi eşleştirmeniz gerekir Bu şekilde olur ve komutlar ve cevaplar sadece İngilizce dilinde gerçekleşir (Türkçe komutları algılamaz) Ayrıca cihazınızda Bixby yüklüyse uygulama bilgilerinde varsayılanı sıfırlayıp asistanı açınca çıkan menüden asistanı her zaman olarak seçin Gene de düzelmediyse mağazadan Google Asistan uygulamasını indirerek deneyin Sorun hala devam ediyorsa cihazı sıfırlayın Hiç bir şekilde sonuç alamazsanız burdan yardım al bölümünden Samsung Membersa hata raporu gönderebilirsiniz

View solution in context

8 Comments
UtkuMert
Active Level 6
Galaxy A
Google sesli asistanı "Ok Google" diyince çalışır. Bide böyle deneyin
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
biliyorum ama çalışmıyor hatta ceyd-a akıllı asistanı indirdim o da çalışmıyor farklı bir ayarmı var acaba
0 Likes
Solution
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Bunun için asistan ayarlardan birinci dili ingilizce yapıp okay Google'ı açarak voice match'te sesinizi eşleştirmeniz gerekir Bu şekilde olur ve komutlar ve cevaplar sadece İngilizce dilinde gerçekleşir (Türkçe komutları algılamaz) Ayrıca cihazınızda Bixby yüklüyse uygulama bilgilerinde varsayılanı sıfırlayıp asistanı açınca çıkan menüden asistanı her zaman olarak seçin Gene de düzelmediyse mağazadan Google Asistan uygulamasını indirerek deneyin Sorun hala devam ediyorsa cihazı sıfırlayın Hiç bir şekilde sonuç alamazsanız burdan yardım al bölümünden Samsung Membersa hata raporu gönderebilirsiniz
Rose_
Active Level 9
Galaxy A
bi bir şey sorcam sen tüm gece uyumadın mı ;-;
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
Adam Expert olmuş. Bu tarz işlerle uğraşması doğal.
Rose_
Active Level 9
Galaxy A
Ya tamam doğal bende bir zamanlar expert idim ama expert olmak önemli değil. Neyse expert felan olunca ölümsüz olmıyorsun ama gece uyunması ve dinlenmemiz lazım. Yani expert olunca hava atılmıyor adı üstüne expert level. Neyse experti bi kenara bırakalım dediğim gibi Allah geceyi uyuyup dinlenmemiz için yarattı ve gece uyumazsak sabah enerjimiz kalmaz. Neyse susuyorum umarım anlamışsındır.
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy A
Anladım 🤗
Rose_
Active Level 9
Galaxy A
Okey Google demeyi deneyin eğer olmazsa bi goıgle asistanın dilini değiştirip öyle deneyin.
0 Likes