cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

android 11 deneyimlerim

(Topic created on: 03-11-2021 03:55 PM)
91 Views
nykspm
Active Level 4
Options
Galaxy A

a51 kullanıyorum. dun yükledim güncellemeyi kısa süreli görüşlerimi paylaşacağım.

1) gözle görülür tek değişiklik quick panelinde var. kişiye göre degisir ama bu benim pek hoşuma gitmedi.
2) galeri de görünüm değişmiş. fotoğraflar arasında boşluklar bırakılmış. açıkçası pek hoş durmamış bu
3) ilk yüklediğimde kasmalar mevcuttu ama su an kasma falan yok iyi durumda 
4) kamerada iyileşme beklerken kotulesme olmuş ozellikle renkler çektiğimiz cisimle bağımsızlasmis
5) pil daha hızlı bitiyor. bu belki ilerleyen günlerde değişir ama 40 dakikalik kullanimda %23 pil azaldı normalde böyle degildi
6) edge bildirimleri.. eskiden sadece ekran kapaliyken kullanırdım ama simdi ekran açıkken de çalışıyor ve pek hoşuma gitmedi bu. ekran açıkken çalışmasını nasil engellerim bilen varsa yoruma yazsin lütfen.
7) kilit ekranı daha parlak oluyordu ana ekrana göre sebebi parmak izi okuyucuydu sanırım. bu fark biraz azaltılmış 
😎 klavyeye hala Türkçe dil özelliği eklenmemiş 

benim diyeceklerim şimdilik bu kadar ilerleyen zamanlarda yeniden paylaşırım deneyimlerimi
14 Comments
mehmetA51
Active Level 5
Galaxy A

ayarlar>bildirimler buraya gelerek ekteki gibi ayrıntılıyı seçerseniz edge kapancaktır bende böyle yaptım

Screenshot_20210311-135911_Settings_4660.jpg

mehmetaliuyar
Active Level 4
Galaxy A
Android 11 galaxy a51 telefonuma geldi. Ancak ben hâla güncelleme konusunda emin değilim yardımcı olabilecek android 11 kullanıcısı var mi acaba ?

Teşekkürler.
DRWİTCH
Beginner Level 3
Galaxy A
Bir sıkıntı yok şuanlık biraz daha stabil çalışıyor sıkıntı yok yapabilirsin
FatihA51
Active Level 4
Galaxy A
Bence güncelle çünkü performansta çok f a r k var. Tabii ki bu kişiden kişiye değişir.Pili tam gözlemliyemedim,ama bir gelişme olduğunu düşünüyorum.
erain
Beginner Level 2
Galaxy A
Öncelikle Merhaba arkadaşlar iyi günler. Yaklaşık olarak 4 gün önce smart switch üzerinden telefonuma yüklemiştim güncellemeyi.Yedekleme yapmadım telefonuda sıfırlamadim.4.85 gb lık bir güncelleme.Size artı ve eksilerinden bahsedicem
1.Animasyonlar arttırılmış ve android 10 one ui 2.5 te Animasyonları (AZALT) diye bir secenek vardi daha sadece ve yumusak animasyonlara çeviriyodu.Artık sadece animasyonları kapat secenegi var.
2.Telefon uzun süre kullanımda yeniden baslatmadan 1 2 gun kullandım ve ara sira takılmalar oldu.Telefonu 2 3 gunde bir reslemenizi tavsiue ederim.
3.Erişilebilirlikten Mono ses.Stereo höparlör olmasa bile ahize yani üst höparlördende ufak bir ses geliyo hoş bir özellik ama stereo olmadıgı icin sağ sol duyamıyoruz.
4.Ses kısma arttırma Arayüzü çok hoşuma gitti ekranın üst kısmı yerine yanında cikıyor.
5.Kamera optimizasyonu.Bildigimiz uzere A51 de OIS yok EIS var yani yapak zekaya dayalı gorüntü sabitleme.Bu özellik cok gelistirilmis.
Yani daha birkaç adet var ama kendiniz deneyimleyin derim.Bekledigimize deydi ben memnun kaldım.
Artık samsung ve googleı android 12 ne zaman gelcek diye darlamaya baslayabiliriz.