cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

a71 şarj düşüşü

(Topic created on: 02-17-2021 06:50 PM)
291 Views
bayrambas
Active Level 5
Options
Galaxy A

Arkadaşlar a71 telefonumun şarjı doldu şarjdan aldım iki dakika gezindim şarj 100 dü bırakırken bes dakika sonra telefonu elime aldığımda 97 ye düşmüştü bu telefonun normal düşüşü değildir değil mi?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba bayrambas,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > İnteraktif kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

20 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
bataryan kaç mAh
bayrambas
Active Level 5
Galaxy A
4500
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
normal değil kardeşim benimki 5100mAh 5 dakikada yüzde 1 bitiyo benimki
bayrambas
Active Level 5
Galaxy A
peki ekran parlaklığınız nasıl ben baya kısık kullanmaya çalışıyorum bes dakikada bir gidiyor ama şarjdan alınca çabuk dusuyor
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
boyle

Screenshot_20210217-192236_Samsung Members.jpg

bayrambas
Active Level 5
Galaxy A
Bende bunun yarisinda kullanıyorum genellikle
bayrambas
Active Level 5
Galaxy A
bir de gece bırakıyorum WiFi kapalı parlaklık sonuna kadar düşük hicbir uygulamada açık değil ona rağmen sabaha kadar %10 dusuyor. telefonun yeni olmasından dolayı dediler zamanla batarya açılır dedi samsungu aramıştım ama pek değişen bir şey olmadi
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
kardeşim yeni bir batarya sen en iyisi o da olmazsa batarya entegresinde bir sorun vardır servise ver
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kardeşim sen ne yapıyorsun anlamıyorum Allah aşkına bir tablet bataryası ile telefon bataryası kıyaslanır mı Allah aşkına insanlara düzgün bilgi verin
Soru sahibi olan arkadaşa önerim
Usta bazen olabilir cihazlarda böyle durum batarya'nın sağlığını interaktif kontrol kısmında bi test ettir
Ve android 11 güncellemesi bekle optimziasyon yenilikleri vs olacaktır
en kötü cihazın garantisi devam ediyor bi batarya değişimi yaparsın