cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

a51 kamera kasıyor ve telefon kapanıyor

(Topic created on: 02-09-2021 10:50 PM)
382 Views
ravenna
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonum A51 ve aldığım günden beri telefonun şarjı bitince yarım saat boyunca açılmıyor.

Ve yine ilk günden beri Instagram kamerasını kasmadan kullanamıyorum.O kadar berbat kasıyor ki görseniz telefonu fırlatırsınız.
Aldığıma pişman oldum.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ravenna,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

İncelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

14 Comments
BurhanA21S
Active Level 9
Galaxy A
Telefonunuzun bataryasını asla telefonunuz kapanana dek boşaltmayın ömrünü hızla bitirirsiniz. %20 olmadan şarja takın mutlaka. Hard reset atmayı bir deneyin kamera sorunu için de. Yine olmazsa güncellemeyi bekleyin yazılımsal olsa gerek.
ravenna
Active Level 1
Galaxy A
alaksı yok ilk günden beri olan bir şey bu.İlk aldığım zamandan beri mi olur bu problem.Bu işte bir iş var.
BurhanA21S
Active Level 9
Galaxy A
Başka marka bir telefonumda benzer bir problemi hard reset atarak çözmüştüm o yüzden dedim. Yine de bir deneyin. Olmazsa güncellemeyle falan düzeltirler diye düşünüyorum. Siz bir yine de hata raporu gönderin members uygulaması üzerinden
ravenna
Active Level 1
Galaxy A
o ne demek bilmiyorum ki bı de nasıl hata raporu yollayabilirim
BurhanA21S
Active Level 9
Galaxy A
1) Hard reset: Telefonunuzu kapatın. Sonra bir elinizi ses açma tuşuna ve diğer elinizi güç tuşuna aynı anda basın. Marka logosu çıktığı an elinizi güç tuşundan çekin fakat diğer eliniz ses açma tuşuna basmaya devam etsin. Karşınıza çıkan ekrandan Wipe Data seçeneğine girin. Bu yaptığınız format atma işlemi oluyor. Daha sonra Wipe Cache yapın. Bu da kalıntı dosyaları temizliyor. Daha sonra Reboot'a tıklayarak yeniden başlatın. Telefonunuz her zamankine göre oldukça geç açılacak, endişelenecek bir şey yok. Diğer açışlarda normal olacak.

2) Hata raporu için Members uygulamasının alt kısmında "Yardım Alın" var. Oraya girin. Geri bildirim kısmında hata raporları yazıyor. Oraya girerek hata raporu gönderebilirsiniz. Buna ek olarak orada soru sorma yeri de var. Moderatörlerden yardım alabilirsiniz. En olmadı bir yetkili servise baktırırsınız sonuç alamazsanız.
EmrahHuysal
Active Level 5
Galaxy A
eğer arkadaş hard reset yapmayı bilmiyor ise telefona zarar verebilir bence en mantıklı is servise götürmesi
BurhanA21S
Active Level 9
Galaxy A
Telefonu pc'ye bağlayarak yazılım atma girişiminde bulunmadıkça kolay kolay zarar verilmez brick olması imkansıza yakın.
EmrahHuysal
Active Level 5
Galaxy A
evet dediğin doğru bilgisayara bağlayarak ta yazılım güncellemesi yapabilir.Ben bilmeyen birisi için eğer garantisiyle ürünleri götürüp serviste yaptırmasından yanayım.
EmrahHuysal
Active Level 5
Galaxy A
Akıllı telefonunu Samsung yetkili servisine götürmek daha mantıklı bir fikir bence