cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

a51 hızlı pil tüketimi

(Topic created on: 02-06-2020 04:03 PM)
5024 Views
sepultallica
Active Level 3
Options
Galaxy A

Bir arkadaş daha a51 in pilinin çabuk bittiğini dile getirmiş ve sizlerden gelen öneriler üzerine de telefon bildiğin nokia 3310 a donderme önerileri  sunuyorsunuz. Evet bende de aynı sorun var pili çabuk  tükeniyor bununla alakalı bir şeyler yapılmalı  ayrıca bluetooth sorunuda var kablosuz kulaklıklarla takılma oluyor bunuda bilin daha dün aldım telefonu 1 günlük cihaz hemen 4000 mah kapasiteli pil erkenden tükenir mi allah aşkına bununla gerçekten bir şeyler yapılmalı bilginiz olsun.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba sepultallica,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bluetooth durumu için; Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Pil durumu için ise ; inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Symkskn
Active Level 3
Galaxy A
2 haftadır a51 kullaniyorum düzenli sarj ettim, orta düzey güç modunda bile yoğun kullanmadığım halde sarj 1gün yeterli oluyor. Çok mantıksız bir durumdayım açıkcası
sepultallica
Active Level 3
Galaxy A
kanka aynı durum bende de var 1 gündür kullanıyorum ama bariz belli pili cok çabuk tükeniyor daha yeni cihaz
çamur
Active Level 3
Galaxy A
Samsung j8 kullanıyorum elimden düşmüyor denecek kadar kullanıyorum 3500 mah bi buçuk gün gidiyo bazen 2 gün gidiyo a51 in bi gün gitmesi saçma
sepultallica
Active Level 3
Galaxy A
yok hani desem ki oyun oynadım yada farklı bir şey yaptım tamam diyeceğim gerçkten cabik tükeniyor ve bir çok kişide bu sikayet var zatem bluetooth sorununu hic anlatmama gerek yok
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba sepultallica,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bluetooth durumu için; Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Pil durumu için ise ; inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes
sepultallica
Active Level 3
Galaxy A
bu klasik cevapları bırakın bluetooth sorunu için verdiginiz öneriler işe yaramıyor zaten ayrıca pil icin verdiginiz önerileri uygulasam bu telefonu kullanmanın bir anlamı kalmıyor direk ben normal bir standart telefon kullanayım daha iyi ne gerek var degil mi zaten bu söylenenleri yapıyorum ama pil yine dayanması gerektiği gibi dayanmıyor bunu bir yerlere iletin de bir çare bulsunlar
Sinanali
Active Level 2
Galaxy A
GPRS özelliği? GPS olmasın? Zira gprs 3g'den 2 adım önceki teknoloji. GPRS, EDGE, 3G , 4G
0 Likes