cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

a50 batarya sorunu

(Topic created on: 01-19-2020 02:03 PM)
1760 Views
ekrem07
Active Level 1
Options
Galaxy A

Cihazimi gunde 2 kez sarj etmek zorunda kaliyorum cok telefonla konusan veya oynayan biri degilim gunluk yazismalar ve sirket meillerini eve gidince takip ediyorum sadece ama yinede sure cok kisa bir teknik bilgi vericek arkadasimiz varmi? Tesekkurler 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ekrem07,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm.Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgünüm.

Bu durumun birçok sebebi olabilir. Bunların en başında ise ;

• Kullanım alışkanlıkları,
  • Senkronize olmamayan uygulamalar olarak sıralayabiliriz.

Pil sağlık durumunuzu ve pil tüketim kontrolünü öncelikle aşağıda size sayacağım adımlar ile yapmanızı önerim.

1. Samsung Members > Yardım Alın (Members Sağ Alt köşede bulunur) > İnteraktif Kontroller > Pil seçeneneklerine dokunalım
  2. Pil Durumu İyi veya Kötü bilgisi gelecektir. Hangi bilgi karşınıza çıktı? -İYİ- ( Eğer “KÖTÜ“ gözüküyorsa bundan sonraki adımları atlayarak direkt yedekleme ve sıfırlama işlemine geçebilirsiniz.)
  3. Gerekli işlemleri sağlayabilmek için menüden tekrar Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Pil Kullanımına giriş yapalım.

Bu noktadan sonra Android OS ve Android Sistemi kullanım oranı kaç yazmaktadır?

A ) %20 nin altında ise cihaz performanısınız kullandığınız uygulamalar kaynaklı çabuk tükeniyor.

B ) %20 nin üzerinde ise cihazda yazılımsal bir problem olma ihitmaline karşı yedeklerinizi aldıktan sonra sıfırlamanızı ve bir süre herhangi bir uygulama yüklemeden kullanmanızı öneririm

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyor ise;

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/service-center/ size en yakın Samsung Mobil Cihazlar Yetkili Servis Merkezi'ne,

htt target=_blankp://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR  - canlı destek ekibimize,

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/  - uzaktan bağlantı ekibimize

ve 4447711 numaralı Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
NiyazFM
Beginner Level 5
Galaxy A
Bende de durum aynı, Samsung'un kablosuz taşına bilir Şarj aletini kullanıyorum. ofiste telefonu masa üstüne değil, masa üstünde olan şarj aletinin uzerine koyuyorum ve bu sekilde telefon kullanmadığım zamanlarda şarj oluyor.
0 Likes
ekrem07
Active Level 1
Galaxy A
servise gitsek cozum olur mu acaba
0 Likes
Cem001
Beginner Level 2
Galaxy A
Kesinlikle servise uğrayınız.Eğer denemek isterseniz Hard Format atınız
0 Likes
ekrem07
Active Level 1
Galaxy A
cozum olucak tarif edebilirmisiniz
0 Likes
byemirgul
Active Level 4
Galaxy A
arkadaşlar ben a30 kullanıyorum bende bataryadan dolayı 2defa servise gönderdim ama sorun yok diye sıfırlayıp geri gönderdiler(Ankara bdh teknik servis) size tavsiyem 1 kere gönderin sorun yok falan derlerse bidaha uğraşmayın servisle sıfırlayın ben sıfırladım sorunum çözüldü eğer çözülmezse tüketici hakem heyetine gidin paranızı alın
0 Likes
ekrem07
Active Level 1
Galaxy A
servis belgesi olmadan tuketi haklarindan sonuc alamayiz
0 Likes
dilekakbulut44
Beginner Level 2
Galaxy A
batarya m çok çabuk bitiyor nasıl bakıcam batarya durumuna
0 Likes
ekrem07
Active Level 1
Galaxy A
bizde onu cozmeye calisiyoruz ben alali 5 ay oldu cihazi a50 sarji 8 saat gidiyor ya bilmedigim birsey bitiriyor yada bozuk
0 Likes
ekrem07
Active Level 1
Galaxy A
sanirim bu formu kuran kurum bizimle muattap olur!!!
0 Likes