cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

a50 şarj problemi

(Topic created on: 12-15-2020 10:21 PM)
84 Views
erdoğan39
Active Level 3
Options
Galaxy A

Arkadaşlar şuan birşeye daha şahit oldum telefonum şarjdaydı %96 dı izledim biraz %97 oldu ve 2 saniye sonra %100oldu telefonunuz tamamen şarj olmuştur yazdı bu neyin göstergesidir telefonu garantiye göndermemmi gerekiyor.Not:telefonu %10 şarjın altına düşmeden şarja takmıyorum ve %100 olmadanda şarjdan çıkarmıyorum şarj olurkende oyun falan oynamıyorum

12 Comments
ibrahimafsin
Active Level 1
Galaxy A
kardeşim yaygın bilinen bir yanlışı düzelteyim hemen, telefonunun %10'u altına inmesine izin vermemeye çalış mümkün olduğunca çünkü bataryayı iyice boşaltıp doldurmak ömrünü bir nebze de olsa kısaltır, tahmini 20lerde takabilirsin. 2. olarak da yeni akıllı telefonlar şarj özelliği olarak artık %100 olduğunda kendini şarj etmeyi durduruyor ve olası bir elektrik arızasında eskisi gibi patlama yapmaması için. Bu sebepten olacak ki telefonunun bataryası bu şeyler normaldir. Yine de bataryasina ve kullanımına güvenmiyorsan senede 1 kere garantiye gönderip bakımlarını yaptırmanı tavsiye ederim.
0 Likes
Galaxy A
pil performasında anormal bir durum yoksa servislik bir durum yoktur.
0 Likes
erdoğan39
Active Level 3
Galaxy A
önceki forumda yazdığım gibi a50 şarjı özellikler açıkken ince belli çay bardagındaki çay gibi çok çabuk bitiyor ama özellikleri kapatıp güç tasarruf modundayken iyi gidiyor ama özelliklere göre pil tasarlamıyorlarmı bu özellikleri kullanamazsam bu telefonu almamın hiç bir mantığı kalmıyor
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
evet haklısın bu konuda
0 Likes
erdoğan39
Active Level 3
Galaxy A
haklıyım ama 4000 mah gucunde bir batarya cabuk bitmesi normalmi
0 Likes
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
normal deil tabiki çok oyun falan oynuyormusun
0 Likes
erdoğan39
Active Level 3
Galaxy A
oynuyorum ama saatlerce değil günde belki 1saat pubg
0 Likes
erdoğan39
Active Level 3
Galaxy A
ama bu foruma yazdiklarim oyun oynamadigim zamanlardan yazdim oyun oynamadigim halde bukadar
0 Likes
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
ben yeni aldım telefonu A 31 bende de ayni 97 den 100 atliyor ama bu bi problem teşkil etmiyor normal kullanimda 3 gün gidiyor şarji yani ufak tefek şeyleri takmayin kafaniza şarj konusuna gelince telde seni uyariyor zaten 15 altina düştüğü zaman lutfen cihazi şarja takın diye ozaman takabilirsin tamammen bitsede problem yok
0 Likes