cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

a30 guncelleme sonrasi ve genel sorunlar

(Topic created on: 03-19-2020 11:44 AM)
3602 Views
sanalkullanici
Active Level 2
Options
Galaxy A

Samsung her zaman begendigim sevdigim bir marka olmuştur. Ancak bazi hatalari gercekten kabul edilemez. A30 cihazim 5. Ayina yeni girdi  kiyaslayacagim telefon gm5 plus bu yazdigim modele göre dahi cok fazla yavas gelen cagri veya arama aninda islemi cok yavas yapiyor arada ekrana cok kisa sure 0.3sn siyahlik gelip gidiyor parmak izi guncelleme sonrasi hic stabil degil ya algilamiyor yada yanlış  diyor. GUNCELLEME sonrasi saeja taktigomda kablo baglantilarini kontrol edin hatasi almaya basladim bununla birlikte telefonun hizli sarj özelliği  bozuldu suan şarja  taktigimda bu hatayi vermiyor ama normal sarjda almiyor yavas sarj aliyor  10/12saatte telefonum sarj oluyor farkli kablolar ve sar basliklari denedik sorun hep ayni. Pil cok daha hizli bitmeye basladi ve stabil degil %5iken 1_2 dakika sonra kapandigi oluyor.usb bellek okumuyor pcye bağlanmıyor bagladigimda ekrana goruntu gelip gidiyor simdi ben telefonu servise göndereceğim  bana servis kullanici hatasi diyecek para talep edecek oysaki c-type cihazlari gm5 plus ile basladim ve hayatımda  hic bir telefonun sarj girisini bozmadım.herneyse servis ucret talep edip sarjini onaracak belki ama benim 5 ay olmamis cihazim bu kadar mi kalitesiz  ekrana gelen kararti parmak izi algilamama veya yavasligi ne olacak batarya sorunlari ne olacak arama ekraninin yavasligi  ne olacak ? Bana suraya gir optomize et vs demeyin cihazin donanim ozellikleri belli optomize sorunu varsa bu samsungun sorunudur cozmesi gerek  4 gb ram bu telefona yetmiyorsa islemci vs yetmiyorsa sorun yazilimlarinizdadir  benim elimdeki cihaz s3 degil kullanabilmek icin optimize vs ile ugrasayim oldu olacak root at gereksiz uygulamalari sil devredisi birak falanda diyeceksiniz

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba sanalkullanici,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın garanti dahilinde veya garanti haricinde onarım yapılıp yapılamayacağı teknik servisin vereceği rapor üzerinden belirlenmektedir. Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
Galaxy A
unutmadan klavyedede donma gecikme mevcut
0 Likes
KaanErsoyS23
Active Level 8
Galaxy A
Bende cidden bu kadar abarttığınız kadar sorun yok bendeki tek sorun klavye gecikmesi ve hızlı sarj bitmesi teknoloji şans işidir size bayağı sıkıntılı bir telefon gelmiş anlaşılan
0 Likes
Galaxy A
hocam guncelleme oncesi hic bir sorunum yoktu.
0 Likes
Galaxy A
abartma degil ss paylasayim arama ekrani isim falan en az 2/3 saniye sonra cikiyor bak tel dun geceden beri sarjda ss atcam
0 Likes
Galaxy A
0 Likes
KaanErsoyS23
Active Level 8
Galaxy A
evde başka sarj aleti varmı kablo ile birlikte onunla şarj etmeyi dene bir de yine olmazsa şarj soketinde sıkıntı var demektir
0 Likes
Galaxy A
xiaomi huawei zte general mobile markalarinin sarj cihazlari var farkli kablolar falan usb tester ile test ettik 5v 0.45 mah ile sarj aliyor. iyide guncelleme sonrasi kendi kendine olusan bir durum bu
0 Likes
AsilTurk
Active Level 9
Galaxy A
sanırım yeni bir güncelleme şart oldu.
0 Likes
Galaxy A
a serisinde sarja bagladiginda kablolari kontrol edin sorunu kronik olabilir mi bu sorun baslayinca hizli sarj gidiyor bu hata sonrasi 5v 1.05 mah ile sarj oluyordu dunden beri 5v 0.45 ile sarj aliyor webte bu durumu yasayan kisi sayisi cok var
0 Likes