cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

a30 LCD ekran

(Topic created on: 11-29-2022 07:28 PM)
372 Views
sedbutsadone
Active Level 4
Options
Galaxy A

yakın zamanda iç ekranimi kırmıştım yan sanayi ekran ile değiştirdim ve şimdi klavyede yazarken aşırı sorun yaşıyorum. hızlı yazan birisiyim ve asla algılamıyor harflei eskiden böyke değildi. ekran koruyucu camı çıkartsam düzelir mi? yoksa iç camın orijinal olmaması ile mi alakalı?

image

.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba sedbutsadone,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
MekaClyde
Active Level 6
Galaxy A
Fotoğrafta ki hali şuan ki hali ise ekranın ölmüş. Ne yaparsan yap düzelmez.
MekaClyde
Active Level 6
Galaxy A
Kırılmaz cam etkiliyor ama o kadar da değil büyük ihtimalle multitouch desteği yok ekranın.
sedbutsadone
Active Level 4
Galaxy A
Yani şu anda telefonu kullanamıyorum sinir krizi geçiriyorum En azından camı kaldırıp kullanmayı denesem mi etkisi olur mu ?
sedbutsadone
Active Level 4
Galaxy A
hayir kırıkkenki hali. şuan ekrani değiştirdim ama orijinal ekran olmadığından mı yoksa koruyucu ekran olduğundan dolayı mı algılamıyor bilmiyorum yazarken zorlaniyorum
MekaClyde
Active Level 6
Galaxy A
Çok kalınsa etkisi vardır kaldır gitsin bir de ayarlardan ekran hassasiyetini aç bir dene
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba,

Bu durum 3 kaynaklı olabilir ekran koruyucu ile alakalı olma ihtimali var yada Ayarlar > ekran > dokunma hassasiyeti açıksa kapat kapalıysa açın düzelebilir

Belirttiğin gibi yan saniye ekrandan kaynaklı bir problem olabilir

Eğer fotoğraftaki cihaz ise ekranın değişmesi gerekiyor
sedbutsadone
Active Level 4
Galaxy A
Ekran hassasiyetini arttırmam bu duruma daha kolaylık sağlar değil mi cunku harflere hızlı basınca algılamıyr
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Dokunma hassasiyetini artırın.

Klavye ayarlarından boyutlarını büyütün.

Ekran orjinal olmadığından dokunmatik sorunu yapabilir.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Evet öyle ama bazen ekran koruyucu kötü olduğunda bu sistem tam ters çalışıyor

sana dediğim ayarları yapıp kullanırsın eğer sorun devam ediyorsa ekran koruyucu çıkarman gerekebilir sorunu tam anlayabilmek için 😊