cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Yeni farkettim,acaba herkeste aynı mı?

(Topic created on: 12-02-2023 12:00 PM)
219 Views
ByLord_A53
Active Level 6
Options
Galaxy A

A53 kullanıyorum

Telefonu tam şarj olunca çıkarıyorum,
İnternet daima açık,
5g açık 
Güç tasarrufu ve karanlık mood hariç hiç bir kısıtlama yapmıyorum %100 den %10 a gun icinde az konuşma yaptigimda minimum 6 saat , maximum 8 saat açık ekran süresi aldığım oluyor.
Ama bazen uzun uzun konuştuğumda şarj tüketimi açık ekran süresine yansımıyor.dün farkettim
2 saatin üzerinde bir konuşma yaptım şarj %85 den %66 düştü ama açık ekran süresi 1 saat 39 dakika gösteriyordu...
Telefon konuşmalari açık ekran süresine yansımıyor,sizlere böylemi 

7 Comments
Galaxy A
Yansır ama cihazzda ne kadar çok farklı işlem yaparsan,cihaz ona göre optimize ediyor kendini.Android 4.4.4'den beri bu şekilde.
Galaxy A
Telefon görüşmeleri ekran açık süresine yansımıyor. Aramalarda pil kullanımı olarak gözüküyor
ByLord_A53
Active Level 6
Galaxy A
Bu yüzden 8 saate varan açık ekran 6 saate düşüyor,hatta 5 saate yaklaşıyor du bazen,ve bende bataryanın sıkıntılı olduğunu düşünüyordum👍
0 Likes
Galaxy A
Arka planda müzik dinlemek de aynı şekilde. O da ekran açık süresinden sayılmaz ve arka planda pil kullandığı için ekran açık süresi daha az olur.
ByLord_A53
Active Level 6
Galaxy A
Yani,müzik ve konuşma acık ekran suresine dahil olsa 10-11 saatten aşağıya açık ekran süresi gelmeyecek
Galaxy A
Evet ama sadece bunları yaparsan.Sürekli bu şekilde kullandıktan sonra baska uygulamaları kullanırsan bu da şarjı çabuk düşürür çünkü ona göre ayarlamış oluyor kendini.Özetle bir şey kullanacaksan full şarjdayken hepsine en az 1 kere girip sayfası açılınca geri çık,cihaz onlarıda hesaba katarak optimize olsun,çok fa_rk ediyor.
LYNXD3M0N
Active Level 3
Galaxy A
Bu telefonlarda sensör var ; kulağına götürdüğün zaman ekranı otomatik kapatır; uzaklaştırdığında açılır ekran onunla ilgisi olabilir.