cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Yeni Telefon, ama Hangisi?

(Topic created on: 10-24-2021 11:39 AM)
321 Views
TheSakal
Active Level 4
Options
Galaxy A

Merhaba.

A31'imi alalı 10 ay oldu. Malûm markadan geçiş yaptıktan sonra ilk başlarda alışmam biraz zaman alsa da şu an oldukça memnunum.
Anladığım kadarıyla cihaz son büyük güncelleme olarak Android 12 alacak ve sonrası tam bir bilinmezlik. 
Samsung'un yeni cihaz çıkarma politikası göz önüne alındığında büyük ihtimal o tarihe kadar en az 8-10 yeni telefon piyasaya sürülecek olsa da bir üst model olarak sizlerin tavsiyesi ne olur öğrenmek isterim.

Not: Elbette ürün yelpazesi fazla geniş ama bütçe için maksimum 5.000₺ diyelim.

Teşekkürler.
9 Comments
Galaxy A
A52 suan en ideal cihaz
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba

A52 veya a72 almanı öneririm. Fakat biraz daha bekleyip yeni çıkacak cihazları almalısın bence.
Galaxy A
12 alana kadar bekle bence hala memnunsan Android 13 çıkınca A54 modeli gelecek tahminen 4.5 5 olur o zaman bak derim en mantıklısı bu mesela ben de kendi telefonum için aynısını düşünüyorum Android 13 son güncelleme olacak benim 14 le çıkan alcam 14 gelince tavsiye ederim
Exen_a20
Active Level 7
Galaxy A
6.5 7 olur ozamana kadar
Galaxy A
Olmaz
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy A
Bence bunu düşünmek için daha çok erken. Nedenine gelince öncelikle cihazın Android 12 alsın biraz kullan. Bu arada resmi açıklamalara göre 2022 yılında 5g ihalesi yapılıp 2023 yılında kullanıma girecek en iyi ihtimalle. Diğer taraftan Samsung A serisinin işlemcileri büyük ihtimalle Exnynos olacak ama Arm destekli. Yani donanım ve yazılım olarak pekçok yenilik önümüzdeki 2 yıl içerisinde bizi bekliyor. O yüzden en az 2 yıl bekle derim. Selamlar saygılar...
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Suan a52s var 5g 120 hz ekran bunu kesinlikle tafsiye ederim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Galaxy A31 Android 12 son güncellemesi değil Android 13'de alacak ama belli değil.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
A52 tavsiye ederim
0 Likes