cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Yazılım güncellemesi hk

(Topic created on: 04-13-2021 02:24 PM)
280 Views
baybars11
Beginner Level 3
Options
Galaxy A
Son yazılım güncellemesinden sonra A70 şebeke üzerinden görüntülülü arama seçeneği gitti artık şebeke üzerinden görüntülü arama yapamıyorum.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba baybars11,

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor.

• Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Mobil ağlar
  • VoLTE aktif edilmeli.

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır.

Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir;

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:
1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için; Dijital Operatör > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığı operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

8 Comments
Gezgin23
Active Level 8
Galaxy A
Duoyu devredışı bırakıp volteyi açın
0 Likes
baybars11
Beginner Level 3
Galaxy A
Volte de yeni bir programmı
0 Likes
Gezgin23
Active Level 8
Galaxy A
4.5G ve hattın görüntulü görüşme ayarı
0 Likes
atailh4n67
Active Level 4
Galaxy A
Yıllardır var volte
0 Likes
Atakımı
Active Level 4
Galaxy A
A50 aynı oldu
0 Likes
Atakımı
Active Level 4
Galaxy A
Volteyi açınca oluyormu
0 Likes
Erkan81
Active Level 6
Galaxy A
Volteyi açarsan sorun çözülür.

Screenshot_20210413-151749_Call settings_6004.jpg

0 Likes
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba baybars11,

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor.

• Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Mobil ağlar
  • VoLTE aktif edilmeli.

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır.

Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir;

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:
1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için; Dijital Operatör > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığı operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD