cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Yavaş

(Topic created on: 02-26-2023 05:38 PM)
319 Views
nedenben
Active Level 2
Options
Galaxy A

Samsung a52s 5g sahibiyim cihaz uygulamaları yavaş açmaya başladı ve daha 1 aylık çözümü olan var mı 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba nedenben,

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda yavaşlamalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde yavaşlama devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Geri bildirim gönder başlığı > Hata Raporları > Yavaş Cihaz bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak, sistem kayıt verilerinizle birlikte '' Gönder '' butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi yapılacaktır.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hatfalık olarak yeniden başlat haftads 2 kere iyidir.
Ya da fabrika verilerine sıfırla
0 Likes
nedenben
Active Level 2
Galaxy A
1 kere sıfırladım zaten telefon yeni bide ama yeniden başlatmayı denerim
salihz
Active Level 10
Galaxy A
Yeniden başlatma için haftalık otomatik ayar var pil ve cihaz bakımına girin üç noltaya basıp otomasyona girin orda mevcut
nedenben
Active Level 2
Galaxy A
otamatik optimizasyondan aktif hale getirdim onu az önce
0 Likes
salihz
Active Level 10
Galaxy A
Depolama alanı çok doluysa normaldir. Onun dışında yapacak bir şey yok ama o telefonun işlemcisi baya güçlü diye biliyorum
0 Likes
nedenben
Active Level 2
Galaxy A
yani bende araştırıp aldım baya övüyorlardı işlemci performans hızını ayrıca depolama alanı da pek dolu değil :( Screenshot_20230226_181138_My Files.jpg
0 Likes
salihz
Active Level 10
Galaxy A
Yani geç açılıyo derken ne kadar geç ama ? Siz hangi telefondan geçtiniz beklentiniz ne kadardı? Video atarsanız daha iyi anlarız
0 Likes
nedenben
Active Level 2
Galaxy A
samsung a30dan geçtim o telefon 4 senelikti onla karşılaştırma yapsam tabiki açık ara farkla a52s daha hızlı fakat telefon ilk başta her ugulamayı 1 saniyede açıyordu şimdi ise 10 saniye bekletiyor mesela samsung members uygulamasını açarken de bekletiyor videoyu kısa zamanda atarım
0 Likes
salihz
Active Level 10
Galaxy A
Members dışındaki uygulamalara bakın members uygulamasında herkeste sıkıntı var bende de bi 5 saniye bekletiyor
0 Likes