cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Yüz tanıma

(Topic created on: 12-27-2020 02:58 AM)
1170 Views
NURAN58
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Samsung A 70 kullanıyorum.telefon yüz tanıma kilidini hem bana hem kızıma açıyor. Tv de izlediğim bir haberde bununla ilgili dava açan bir kişinin kazandığını öğrendim .oldukça yüksek bir tazminat bedeli ödenmiş kendisine. Bu konuda hangi yasal sırayı takip etmem gerekir .ayrıca telefon aldığım günden beri parmak izimi tanımıyor .bu da çok sıkıntı oluyor maske taktığımuzdan yüzümü tanımıyor parmak izi açmıyor her seferinde şifre girerek telefonu açıyorum .garantisi devam eden telefonumla ilgili samsung yetkililerinden yardim talep ediyorum 

3 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
ayarlar - biyometrik veriler ve guvenlik- yuz tanima yuz verileri kaldirin tekrar kurun tekrar okursa kizinizin bu uygulama uzerinde yardim alin bolumunden geri bildirim gonderin
AlfaGalaxy
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba, NURAN58


evet haberlere çıkan bir konu oldu marka Apple diye hatırlıyorum kişi telefonu almadan önce yüz taramayı sormuş ikizinin bile açamaz demişler ama tanımadığı birisi telefonunu almış bütün kişisel bilgilerimi ikinci şahıs okudu diye Apple,a dava açmıştır
sizin yaşadığınız olayda telefonu almadan önce böyle bir Garanti verdimi satıcı kişi ikiziniz bile açamaz diye bu yazılımsal bir sorun olabilir çünkü ikinci şahısın yüzü kaydedilmemişse açılıyorsa aldığınız yere götürüp bu durumu söyleyebilirsiniz.
____________________________________
1: Samsung'a dava veya tasminat davası acamazsiniz.

2.yüz tanıma gerceklestirilmeden önce yüz tanımada bir temel bilgi vardır o bilgilendirmede şunlar belirtilmiştir: ( Yüz tanıma diğer kilit türlerinden daha az güvenli olarak kabul edilir! size benziyen biri veya görüntüsü olan birisi telefonunuzun kilidini açabilir yoğun makyaj ve yoğun kıl belirtileri olursa yüz tanıma sizi tanımaya bilir yüzünüzde gözlük gibi önemli değişiklikler olursa sizi tanıyamaz.
____________________________________
bilgilendirme detayları belirtilmiştir bu tür durumlarda sizin yapabileceğiniz aldığınız yere götürmektir Samsung'un bütün hakları saklıdır.
____________________________________
parmak iziyle açılmıyorsa telefonunuz eliniz nemli veya terden algılıyamaya bilir veya parmağınızı parmak izi yuvasına tam dokundur madığınızda cihaz algılamaya bilir eyer hala algılamıyorsa en yakın teknik servis veya canlı destek alarak yardım alabilirsiniz.

Teşekkürler.

Alfa galaxy
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba NURAN58,

 

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

 

Ekran kilidini yüzünüzle açma özelliği düzgün bir şekilde çalışmıyorsa, Yüz verilerini kaldır üzerine dokunup kayıtlı yüzünüzü kaldırın ve yüzünüzü yeniden kaydedin.

Kaydettiğiniz yüz verilerini silmek için, Ayarlar > Biyometrik veriler ve güvenlik > Yüz tanıma > Ön tanımlı kilit yöntemini kullanarak ekran kilidini açın. > Yüz verilerini kaldır > Kaldır üzerine dokunun. Kayıtlı yüz silindikten sonra ilgili özelliklerin tümü de devre dışı bırakılır.

Yüz tanıma özelliğinin daha iyi çalışması için Yüz tanımayı kullanırken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 

• Gözlük takmak, şapka, maske, sakal veya ağır makyaj gibi kaydolduğunuz sıradaki durumları göz önünde bulundurun.
• Kaydolurken iyi aydınlatılmış bir ortamda olduğunuzdan ve kameranın merceğinin temiz olduğundan emin olun.
• Daha iyi eşleştirme sonuçları için, görüntünüzün bulanık olmadığından emin olun.
• Cihazı, yüzünüzü tanıdıktan sonra kilitli ekranda kaydırmadan ekran kilidini açacak şekilde ayarlamak istiyorsanız ‘’ Kilit ekranında kalır ‘’ tuşuna dokunarak bu özelliği devre dışı bırakın.
• Fotoğraflardaki veya videolardaki yüzleri tanıma olasılığını azaltmak istiyorsanız, devre dışı bırakmak üzere Daha hızlı tanıma anahtarı üzerine dokunun. Bu, yüz tanıma hızını düşürebilir.
• Karanlık bir yerde tanıma oranını artırmak istiyorsanız Ekranın parlaklığını artır tuşuna dokunarak bu özelliği etkinleştirin.

Cihazınızın kilidini açmak için yüz tanıma özelliğini kullanmadan önce aşağıdaki uyarıları aklınızda bulundurun.

• Cihazınızın kilidi, sizin tarafınızdan veya sizin görüntünüz gibi görünen bir şey tarafından açılabilir.
• Yüz tanıma, Desen, PIN veya Şifreden daha az güvenlidir.

 

Yukarıdaki işlemleri denemenize rağmen aynı sorunlarınız devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/


Teşekkürler.
MOD

0 Likes