cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Volte

(Topic created on: 07-29-2021 10:07 PM)
154 Views
yılmaz10
Active Level 1
Options
Galaxy A

telefonum 4.5G aktif olduğu halde volte simgesi kayboluyor cihazı kapatıp açınca geliyor bi süre sonra tekrar kayboluyor konuşma esnasında telefondan benim veya karşı tarafın sesi çok gelip gidiyor başına gelen varmı aynı durumdan.

7 Comments
ogzhn1
Beginner Level 2
Galaxy A

İşletim sistemin güncell mi? 

0 Likes
yılmaz10
Active Level 1
Galaxy A
Güncel
0 Likes
Galaxy A
Memleketime geldiğimde volte özelliğim çalışmıyordu kapatıp açınca da gelmedi ancak 4.5G yi kapatıp açınca düzeldi ben de anlamadım ancak böyle deneyin isterseniz bir de operatörünüzün çekim gücüne (RSRP) ve kalitesine (RSRQ) göre seste kayıplar gecikme olabilir
0 Likes
yılmaz10
Active Level 1
Galaxy A
Operatörümle görüştüm hiç bi skıntı olmadığını söylediler 4.5G açıp kapattım düzelmedi
0 Likes
Solution
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Volte yazisi 4.5 g cektigi yerlerde gelmektedir 3g baglantisi da ise kaybolmaktadir
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba yılmaz10,

Yaşanılan şebeke çekimi sorunu için, bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için;"Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Şebeke modu > LTE / 3G / 2G (otomatik bağlantı)" veya 4.5G seçili olmalıdır. 

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa lütfen bilgilerinizi yedekleyerek en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

Solution
Tosunpaşa
Active Level 10
Galaxy A

VoLTE şebekenin 4.5G ile aktif olarak çekim sağlaması durumunda kullanılabilir. Şebeke ayarlarını kontrol etmelisin.

0 Likes