cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Vo LTE1 Nedir, Nasıl Kapatılır?

(Topic created on: 05-23-2021 04:15 PM)
18708 Views
TugceCBKC
Active Level 3
Options
Galaxy A
image

Merhaba;

Bu görselde bulunan LTE1 nedir ve arama / ses kalitesini etkiler mi? Mobil veri kapalı ama bu simge sürekli orada duruyor. Kapatmak istersek de nasıl kapatırız? 

Telefonumda kulaklıkla konuşurken karşı tarafın sesini çok net duyuyorum ancak benim sesim çok boğuk gidiyor. Normal konuşurken bir sıkıntı yok. Konuyla ilgili hata raporu oluşturdum ve ağ ayarlarınızı sıfırlayın dendi. Yaptım ve sorunum yine çözülmedi. Üstelik Wi-Fi'a bağlıyken bu sorunu yaşıyorum, yani mantıken LTE ile bir alakası olmaması lazım. Bir türlü sesin boğuk gitmesi sorununu çözemedim ve yardım bekliyorum. 

Şimdiden teşekkürler. 
29 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Benim tel S20FE . Kullanma kılavuzunda birtakım bilgiler nasıl ayar yapacağınız yer almakta . Sizde şimdi telefonunızun ayarlar menüsünde bulunan kılavuzu açıp oradan yönlendirme alabilirsiniz. Her cihazın farklı olduğundan değişik yerlerde ayarlar mevcut Screenshot_20210523-121629_Samsung Internet.jpg
TugceCBKC
Active Level 3
Galaxy A

Anladım, kılavuza göre sorunu çözmeye çalışırım artık, teşekkürler. 😊

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Rica ederim . Not geçmek isterim . Şebeke modu ayarlarını gerekirse otomatik ten mauel el yapılandırma seçeneği varsa onu da seçim yapabilirsiniz
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Şimdi internetten araştırdım sizin için ekran resmini aldım bi bakar mısınız . Burada gördüğünüz adımları uygulamayı deneyin lütfen Screenshot_20210523-122216_Samsung Internet.jpg
TugceCBKC
Active Level 3
Galaxy A

Araştırmanız için çok teşekkür ederim, ekstra zaman harcamışsınız. 😊🙏🏼 

Yukarıda A7 yazıyor maalesef, A72 olacak.  Ben de internet üzerinden araştırdım ama karşıma bu modele yönelik çözüm geliyor. Operatörüm Turkcell, o da sitesinde sizin ilk anlattığınız gibi yönlendirmiş.

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Rica ederim ne demek yardımcı olmak istedim sadece . Evet a7 yazıyor sanırım a72 ile menü sistemi aynı olduğundan global menü adımları nı gösteriyorlar 🙂
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Şunu bi deneyilimmi . Şimdi telefonu kapatın ve sim kartını telefonunuzdan çıkartıp telefonu geri açın . Ve tüm ağ ayarlarını sıfırlama işlemini yapın daha sonra telefonu tekrar kapatıp sim kartı yerleştrin ve telefonu başlatın . Sim kartınızın yapılandırma ve şebeke ayarları yenilenmiş olması gerekecek bu sayede
TugceCBKC
Active Level 3
Galaxy A

Aynen uyguladım ama yine değişen bir şey olmadı maalesef. Herhalde bunu benim ayarlamamın bir yolu yok, operatöre bağlı. 

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Anladım tuğçe . Başka çözüm yolu kalmadı zaten 😌
Solution
Lobao
Active Level 9
Galaxy A
Volte özelliği sesin daha iyi anlaşılmasını sağlar. Ses kalitesini arttırır. Sizin telefonunuzda bu özellik kapatılıp açılamıyo. İşlem için operatöre danışmanız lazım. Farklı bi operatör hattı takıp deneyin isterseniz. Yine seste sorun olursa ağ ayarlarını sıfırlamayı denediğiniz için cihazın yedeğini alıp tamamen fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm.