cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Uzun Zamandır Beklenen Müthiş Güncelleme!!

(Topic created on: 03-22-2022 02:05 AM)
147 Views
Botzexlan
Active Level 7
Options
Galaxy A

Evet arkadaşlar 1 yıla yakındır beklediğimiz güncelleme sonunda geldi bazı sorunları düzelteceğine inandığımız güncelleme görünüşe bakılırsa cihazı daha kötü hale getirdi 5 saati zor gören pil şimdi daha kötü 

image

10 Comments
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Ve acı olan şu sadece günlük kullanım
Osmanakar
Active Level 6
Galaxy A
Volte açık 4g açık. saçma sapan temizlik programları yüklemişsin. daha ne bekliyorsun ki, cihazın pil ömrünü yemek için elinden geleni yapmışsın.
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
😂
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Volte pil ömründen yemez bay teknoloji cahili 4.5G yi daha yeni açtım temizlik programını aktif olarak kullandığım için arka plan o şekilde üstelik %6.9 kullanım yapılmış demek oyun vesaire olsa kaç olur son olarak bilmediğin konularda yorum yapma mesleğimi bana mı öğreteceksin?
Osmanakar
Active Level 6
Galaxy A
VoLTE pil ömründen yer. Normalde 3G şebekesini kullandığından beklemede daha az pil yer ama VoLTE açıkken doğrudan LTE ağını kullandığınızdan pil çeker. Gerek Reddit gerek XDA gerekse de Samsung Members içinde birçok konu bulabilirsiniz.

Saçma sapan bir temizlik programı indirmiş, pilinizin doğrudan 7%'sini götürmüş ve hala savunabiliyorsunuz. Ki telefonun içindeki gömülü "Cihaz Bakımı" uygulamasında var.

Madem işin ehli de sizsiniz, bilgini de niye konu açıyorsunuz. Çözümü de biliyorsunuzdur? Merak ettim de işiniz nedir?
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Okuduğunuzu anlama problemi var sanırım 4.5G yeni açıldı volte saçma sapan dediğiniz temizlik programını kaç yıldır aktif olarak kullanırım ve yazılım işlerinden anlamadığınız çok belli telefonunuzda depolama kısmında diğer yazan bölümü elle temizleyebiliyor musunuz bu program tam da bu işe yarıyor. Cihaz bakımı uygulaması ile bütün cihaz temizliğini yapabiliyor musunuz acaba? Bu veriler olmadığı zamanda 5 saati geçmiyor ekran süresi marka fanboyluğu yapmanıza gerek yok. İşimi sormuşsunsunuz yazılım mühendisiyim çözümü söyleyeyim android 9 da sunulan yazılımı Android 11 e ekleyerek eski performansına kavuşturabilirler cihazı
Osmanakar
Active Level 6
Galaxy A
Diğer yazam bölüm cihazın girebildiğiniz diğer dosyaları. Whatsapp gibi uygulamaların kayıtları veya indirdiğiniz şeylerin dosyaları tutulur. Yüklediğiniz uygulamaların gerekli dosyalarıdır. Nerelere dosya kurdukları için rahatça bulabiliyorum.

Cihaz bakımı gerekli yerlerin bakımını yapar. Diğer yerlerde silmeye çalıştığınız ama cihaza lazım olan önbellekleme yapılıyor. Siz sildikçe yeniden doldurmaya çalışıyor cihaz ki siz sürekli siliyorsunuz. Android'in farklı bir bellek yönetim felsefesi var, inceleyin derim.

Samsung pil uygulamasının ekran ve ağ tüketiminini hesaba katmadığını hatırlatalım. 10% civarı oldugunu düşünebilirsiniz.

Ben hiçbir uygulama görmedim ki "istediğim için çalışınca" bu kadar pil tüketsin.

Kusura bakmayın ama Çin yapımı bir virüsü telefonuma sokmazdım ben.
Galaxy A
Ccleaner arka planda ne ladar çalışmış görmüyormusunuz kim bilir ne yapıyor çok riskli. Bu tarz uygulamaların veri kaçırdığı birçok defa doğrulandı. Samsungun dahili cihaz bakımı uygulamasını kullanın daha güvende ve optimum pil kullanımını sağlar. Üstelik şunu öneriyorum lütfen telefonunuzu gece yatmadan önce şarja takın. Sabah yüzde yüz aldığınızda daha verimli bir kullanım elde edebilirsiniz. Ekranın kapalı kalma süresince pil kullanımı mülemmel pilinizde sorun yok. Birde eğer oyun oynamıyorsanız mutlaka güç tasarrufu modunu kullanın. Günlük klasik işlerimizde bu denli yüksek işlemci gücüne asla ihtiyaç duymayız. Güç tasarrufu modunun büyük ölçüde faydasını göreceksiniz. Oyun oynarken kapatmayı unutmayın zira oyunun biraz takılmasına sebep olabilir😊
Botzexlan
Active Level 7
Galaxy A
Kardeşim yukarıda yazdıklarımı oku. Ccleaner uygulamasını forumda bilmeyen çok fazla kişi olduğu için tehlikeli bir program zannediyorsunuz arka planda çalışmasını ben istediğim için çalışıyor yoksa arka planda kafasına göre çalışmıyor hem neden sadece Ccleaner bütün pili o mu bitirmiş oluyor %7 matematikte ne anlama geliyor biliyorsunuzdur sanırım. Burada yazdığınız şeylerin çoğunu biliyorum. O program çalışmadan olduğu zamanlarda bile 5 saati geçmiyor ekran süresi. İkinci olarak lityum iyon pillerin ömrünü uzatmak için %25 in altına %85 in üstüne çıkarılmamalı benden size tavsiye bu görüntüyü atabilmek için cihazın pilini tamamen doldurdum yoksa yapmam. Güç tasarrufu moduna gelirsek siz deneyin lütfen açtığınız zaman pilinizin daha hızlı gittiğini göreceksiniz. Marka fanboyluğu yapmanıza gerek yok.