cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefonun arka kapağı

(Topic created on: 11-04-2021 06:09 PM)
100 Views
KaanErsoyS23
Active Level 8
Options
Galaxy A

Telefonum hiç servise gitmedi dün gece kapağın ayrıldığını f ark ettim ama sabah ayrılmıyordu. Şu an yine ayrılıyor. Bataryanın şişip kaldırdığından şüpheleniyorum. Servise hemen gitmeli miyim? Gidersem ne kadar ücret çıkar? Telefonumun olmadığı sürede geçici telefon verirler mi?

image

6 Comments
Galaxy A
Merhaba kardeşim benim tahminim gitmelisin garanti devam ediyorsa pil şişkinliği araka kapak açılması sonucu olabilir acilen size en yakın servise başvurmanız gerekir ve cihazı yedek alın size diğer arkadaşlar yardımcı olacaklardır
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba
Hemen servise götürmeniz gerekiyor cihazı garanti belgesi ile birlikte Samsung yetkili servis merkezine teslim edildi ücret alınır mı alınmaz mı bilemiyorum alınırsa ne kadar ücret alınır onu da bilemiyorum Bu arada kapağı zorlayıp siz tamamen açmayın buna dikkat edin yoksa cihaz garanti dışı kalır
KaanErsoyS23
Active Level 8
Galaxy A
Zaten garantisi yok biteli oldu baya ve zorlamıyorum kendisi açılıyor
MUSTAFASEZER
Active Level 8
Galaxy A
batarya değişim fiyatı 300 tl diye biliyorum kardeşim inşallah sonun hızlı bir şekilde çözüme kavuşur saygılarımla sağlıklı günler dilerim
mchtakcn
Active Level 3
Galaxy A
bence servise götür bro sorun dahada büyümesin :)
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba KaanErsoyA30,

Yaşadığınız durumun kontrol edilebilmesi, yedek cihaz talebiniz ve fiyat bilgisi için cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD