cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefonumun kapalıyken ve açıkken gösterdiği şarj değerleri farklı

(Topic created on: 11-01-2020 05:35 PM)
1135 Views
Tavice
Active Level 4
Options
Galaxy A

Merhaba, telefonum kapalıyken şarja takılı durumdaydı ve şarjım %66 idi açtığımda ise şarjım bir anda %80 oldu bu neden olabilir? telefon 1 yıllık ilk defa böyle bir şey başıma geldi. Telefonum A50

8 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung Members ana menusunden Yarim alin sekmesine girin>interaktof kontrollere basin>pile tiklayin.
Iyi yazıyorsa sorun yoktur.
Fâkat kötu yazıyorsa Samsung Yetkili servisine gidiniz pilinizde sorun var.
Pilinizin Dengesi pek iyi görunmuyor yinede Yetkili servise gitmekte fayda var Pil kalibrasyonu yaparlar ve sorun düzelir.

Umarım yorumum sizlere faydalı olmuştur.
Eğer faydalı olduysa ve çözüme kavustuysanız yorumumun sağ 3 noktasından çözüm kabul edebilirsiniz.
0 Likes
problema50
Active Level 3
Galaxy A
birkaç kişide daha gördüm inşallah düzelir bakalım bu arada pil durumu iyi kalibrasyon tam dün güncelleme yaptım ondan sonra oldu
Tavice
Active Level 4
Galaxy A
Baktım ve pil iyi diyor kalibrasyonumda tam güncelleme kaynaklı galiba
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Evet.
Yetkili serviste yazılımı yeniden atabilirler.
Gitmekte fayda var.
Siz yinede güncelleme bekleyiniz guncellemeden sonra düzelmez ise yetkuli servise gidiniz.
0 Likes
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba dostum

lütfen cihazın kontrol edilebilmesi için cihaz en yakın Samsung servisine götürün

ÆREAN
:)
0 Likes
problema50
Active Level 3
Galaxy A
Aslında şarj olurken herşey normal ama açınca telefonu birden başka bir şarj yüzdesi gösteriyor örneğin telefon kapalı şarj oluyordu 57 oldu açtım ve 75 gösterdi simdi de hızlı hızlı bitiyor 
Tavice
Active Level 4
Galaxy A
Evet bende de öyle galiba son güncellemenin eseri bu
0 Likes
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Tavice,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes