cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefonum ısınıyor

(Topic created on: 07-26-2022 06:54 PM)
286 Views
rumeysacetin
Active Level 1
Options
Galaxy A

Samsung Galaxy A32 kullanıyorum ve alalı neredeyse üç ay oldu. 5-10 dakika internette zaman geçirince ekranın sadece üst kısmı ısınıyor ve bence ciddi bir ısınma. Gereksiz uygulamaları silmek, parlaklığı azaltmak gibi yapabileceğim şeyleri yaptım ama değişen bir şey olmadı. Aynı modeli kullananlarda böyle bir şey yaşıyor mu merak ediyorum. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ama şunu da hatırlatayım, bu tarz sıcak havalarda dediğiniz gibi telefonun "biraz" ısınması normal. Çok sıcak ortamlarda telefonunuzu bırakmamaya özen gösterin.

Ki bu arada Ayarlar>Yazılım Güncellemesi kısmından cihazınızın son sürüme kadar güncel olduğundan emin olun. Eğer cihazınız güncel değilse tüm güncellemeleri yapın ve cihazınızı güncel tutun.

Son olarak, Samsung tarafından yayınlanmış olan şu metni de inceleyebilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi...

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim

View solution in context

7 Comments
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ama şunu da hatırlatayım, bu tarz sıcak havalarda dediğiniz gibi telefonun "biraz" ısınması normal. Çok sıcak ortamlarda telefonunuzu bırakmamaya özen gösterin.

Ki bu arada Ayarlar>Yazılım Güncellemesi kısmından cihazınızın son sürüme kadar güncel olduğundan emin olun. Eğer cihazınız güncel değilse tüm güncellemeleri yapın ve cihazınızı güncel tutun.

Son olarak, Samsung tarafından yayınlanmış olan şu metni de inceleyebilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi...

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim
rumeysacetin
Active Level 1
Galaxy A
Hata raporu gönderdim ama hatırlattığınız için teşekkür ederim ayrıca sizin söylediklerinize de dikkat edeceğim teşekkürler 🙏
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Havalar sıcak olduğu için cihazınız bu yüzden ısınmış olabilir diye tahmin ediyorum.
Isterseniz cihazınızın işlemcisinin hızını yavaşlatarak ısınma sorununun belki önüne geçebilirsiniz.
Uygulamalar ekranına geldikten sonra ayarlar uygulamasına tıklıyoruz sayfa içerisinden cihaz bakımı seçeneğine tıkladıktan sonra pil seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden güç tasarrufu seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden güç tasarruf modunu orta düzeyde ayarlanacak şekilde aktif hale getirin cpu hızını %70 sınırlar bu seçeneği aktif hale getirin diğer anahtarları tercihinize göre açın veya kapatın bu sayede işlemci daha yavaş çalışacağı için belki ısınma engellenebilir.
Eğer ısınma sorunu ciddi bir şekilde bir miktar süre daha devam ederse verileri yedekleyip fabrika ayarlarına cihazınızı sıfırlamanızı öneririm sorun düzelmez ise detaylı kontrol edilmesi için en son çarede garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir Samsung servisi ya da cihaz Garanti işlemleri hakkında bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 4447711
rumeysacetin
Active Level 1
Galaxy A
İşlemciyi yavaşlatmak bazı uygulamaların düzgün çalışmamasına neden oluyormuş bu yüzden tavsiye edilmedi bana ama yine de ilginiz için teşekkür ederim bir süre daha kontrol edip gerekirse cihazı sıfırlayacağım tekrar teşekkürler 🙏
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ne demek önemli değil
Furkinn
Active Level 6
Galaxy A
Aynisi bendede oluyor yaz sıcakya daha fazla hissedersin
rumeysacetin
Active Level 1
Galaxy A
Bana çok mevsimden kaynaklanıyormuş gibi gelmiyor, kullanmaya bağlı bir ısınma gibi uzun süreli kullanmamaya dikkat ediyorum ancak bu ısınmanın önüne geçemedim
Yorumunuz için teşekkürler 🙏
0 Likes