cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefon degisim kararı

(Topic created on: 06-15-2022 01:37 AM)
129 Views
a50telefonum
Active Level 4
Options
Galaxy A

Tuketici hakem heyetine ayıplı samsung telefon için aldığım bayiiyi şikayet etmiştim karar çıktı, bayi diyor ki getirin telefonu yetkili servise göndereceğiz onlar karara bakacak telefona bakacak yeni telefonu gönderecek diyor ben de diyorum ki ben göndermem telefonu siz bana yeniyi verirken ben de aynı anda elindekini veriyim diyorum kabul etmiyorlar nasıl oluyor bu işler bilen anlatabilir mi?

19 Comments
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Bayinin dediği gibi olması gerekiyor servis inceler bakar karar verir yapılacak bisi ise yapar yoksa sıfırını verirler. Bayi veya garanti elindekini ver sifiri al filan böyle bisey yok yani bayi ne diyorsa o dur
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba, Devletin bilirkişisi inceledi heyet kararı var mahkeme kararı niteliğinde yetkili servisin karar verecegi bir durum kalmadı artık, tamir gibi bisy falan artık söz konusu değil, hizmetin yeniden görülmesi, ayıplı malın ayıpsız misli ile değişmesi kararı verildi o nedenle soruyorum
Solution
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Tamam işte gidin servise karar kağıdını verin size sifir cihaz yada para iadesini yapsınlar kendiniz gidin işlemleriniz hizli hallolur.
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Yani illa ki önce benim elimdeki yetkili servise gidecek değil mi, aynı anda alıp verme olmuyor mu bayiden? bulunduğum ilde yetkili servis yok ankaraya gondereceklermis ankara servisinden soğudum ben oraya göndermek içimden hiç gelmiyor
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Evet olmaz servis size cihaz verecek bayi vermez.. kendinizin gitmesi daha iyi olacaktir gün içinde alirsiniz yenisini ama gonderirseniz kargoydu vs vs bir.kac gun sürer.
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Bulunduğum ilde yok galiba servis hep ankara ya gönderildi benim telefon garanti için
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
O zaman göndersinler sizde karar evragi olduktan sonra endişelenmenize gerek yok
a50telefonum
Active Level 4
Galaxy A
Tamam bana gonderecekleri telefonun kutusu açılmamış olarak gelecektir değil mi, öyle olması gerekiyor zaten de yine de endiseleniyorum
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Tabi ki sıfır cihaz gelecek kutusu açılan cihaza sıfır demem ben .. sende haklisin o şekilde olsa kabul etmez kimse