cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefon Kilidi Cepte Kendi Kendine Açılıp Her Yere Dokunuyor

(Topic created on: 08-15-2022 07:19 PM)
172 Views
cnkd
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonu ekranı kapatıp cebime koyduktan sonra kendi kendine açılıyor ve ekranda değen her yere rastgele dokunuyor. Telefonu çıkartınca ekranda  herhangi bir uygulama açık birşeyler yapılmış veya kamera açılmış fotoğraf/video çekilmiş buluyorum. "Yanlışlıkla dokunma koruması" aktif, "dokunma hassasiyeti" kapalı, "yüz tanıma" kapalı. Pin kodu ve parmak izi var. Parmak izi okuyucu ekranın alt orta bölümünde olduğundan telefonu cebime koyarken parmağımla temas etmiyor. Şifremin nasıl girilip ekranın açıldığını anlamıyorum. Telefonu yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, son 2 aydır bu şekilde. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Herhangi bir fotoğrafımı herhangi birine gönderme ya da rastgele birini arama ihtimali mevcut. Şifre olduğu halde böyle birşey yaşadığım için Samsung aldığıma pişman oldum. Yardımcı olursanız sevinirim. 

18 Comments
İlkeee--
Active Level 5
Galaxy A
Aynı sorun bendede var
galaxyxda
Active Level 6
Galaxy A
Ayarlardan çift tıklama ile telefon açma özelliğini kapatın, ben böyle kurtuldum bu sorundan, iyi günler dilerim.
by35
Active Level 8
Galaxy A
Ekranı Çift tıklamayı kapatın
SerhatErgün
Expert Level 2
Galaxy A
Parmak izi kilidi kullanıyorum ben buda bir önlem olabilir gelişmiş ayarlardada çift tıklama vb ayarları kapalı tutuyorum
aordu41
Active Level 6
Galaxy A
Bende yaşıyorum bunu 2 aydır önceden yoktu
cnkd
Active Level 1
Galaxy A
Yanıtlarınız için teşekkürler, çift dokunmayı şimdi kapattım. İlerleyen günlerde aynı şey olmaya devam ederse buraya ekleme yaparım. Ama anlamadığım çift dokunma telefonu uyandırsa bile şifremi nasıl atlatıp telefonu açıyor? Sizlerde de benzer sorunlar olduğuna göre Samsung'un son güncellemelerinde bir problem olduğunu düşünüyorum. Özellikle son 2 aydır böyle birşey yaşıyor olmamız tesadüf değildir. Umarım yetkililer bu konuyla ilgilenir.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Telefon üzerimdeyken kilidi acık tut ayarını açmış olmalısın. Şu an nerede bulamıyorum ama geçende görmüştüm.

Ya da kısayol varsa kilit ekranından kaldır.

Ayarlar-Kilit ekranı-Smart Lock
cnkd
Active Level 1
Galaxy A
Kapalı maalesef, hiç açmadım da
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Burada hepsi kapalı mı görünüyor.Screenshot_20220815-191925_Google Play services.png