cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Teknik servis onarım süresi

(Topic created on: 09-08-2023 08:22 PM)
121 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

Merhaba, telefonumu ekran kırılması üzerine servise gönderdim. Ellerinde parça olması durumunda hemen, parça yoksa beklemeniz gerek diyerek teslim aldılar. Araştırdığıma göre telefonun parçaları yurtdışından geliyormuş. Eğer öyle ise işin uzayacağını düşünüyorum.

Servise verilen cihazlar için azami tamir süresi kaç iş günüdür? ve parça nereden temin ediliyor? Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi? Teşekkürler.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
BK_S22
Active Level 7
Galaxy A
20 iş günüdür eğer 20 iş günü içinde parça tedarik edilmezse ve ürün piyasaya süreli 5 seneyi geçmemişşe muadil cihaz ile değişim yapılması gerek anayasaya göre 5 yıl parça bulundurmak zorunda üreticiler tüketici hakem heyeti bu konuda direk sonuca bağlar ve değişim kararı verir bilginize

View solution in context

4 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Istambul genel mudurluk deposunda vardir oradan gelecektir ekran max 3 dun icinde bilgi gelir size alabilirsiniz diye
Galaxy A
Sözleşme/garanti belgesinde yazar.21 gün içinde verilmezse ve üç defa tekrar ederse sıfır cihaz veriliyordu ama yenilerinde süre 30 gün.
Solution
BK_S22
Active Level 7
Galaxy A
20 iş günüdür eğer 20 iş günü içinde parça tedarik edilmezse ve ürün piyasaya süreli 5 seneyi geçmemişşe muadil cihaz ile değişim yapılması gerek anayasaya göre 5 yıl parça bulundurmak zorunda üreticiler tüketici hakem heyeti bu konuda direk sonuca bağlar ve değişim kararı verir bilginize
Anonymous
Not applicable
Galaxy A

Değerli yorumlarınızla verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

0 Likes