cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

TELEFONUN ÖMRÜ NASIL UZATILIR

(Topic created on: 01-06-2023 12:17 PM)
94 Views
SAMET-A23
Active Level 9
Options
Galaxy A

Telefonun ömrü nasıl uzatılır pil olsun ekran olsun vb ayarlar vs varmıdır 

13 Comments
Semihs21
Active Level 5
Galaxy A
Aslında telefonu telefon niyetine kullanılırsa aramak asıl amaç olursa uzun müddet kullanılır
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Batarya ömrünü uzun tutmak için cihazdaki uygulamaların hepsini derin uyku moduna geçirebilirsiniz cihazı orta düzeyde güç tasarrufu moduna geçirebilirsiniz cihazın Ekran parlaklığını kısık seviyede kullanabilirsiniz%85 miktarında şarjı sınırlar özelliğini aktif hale getirebilirsiniz bildirim paneli üzerinden kullanmadığınız uygulamaları özellikleri kapatın bu sayede bataryanızın şarj bitme süresi daha uzun olacaktır Ayrıca batarya ömrü uzayacaktır diğer kısımlarda cihazınızda kullanmadığınız uygulamaları silin kullanmadığınız uygulamaları cihazda bulundurmak boşuna yük yapmak demektir bilinmeyen kaynaklardan APK dosyaları cihazınıza yüklemeyin yoksa cihaz virüs kapabilir virüs kaparsa ömrü kısalır yazılım güncellemelerini yapın.
Cihazınızın ömrünü uzun tutmak için bu tür şeyleri yapmanı tavsiye ederim.
0 Likes
melisaa06
Active Level 8
Galaxy A
Bende 2013 bu yana kullanmış oldum note 3 var ve halen çalışıyor ekstra bisi yapmadim deli gibi kullandim halen çalışıyor bence bisi yapmana gerek yok
SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy A
Anldm
0 Likes
Solution
Princee90
Active Level 8
Galaxy A

Bunun için spesifik bi ayar yok. Kullanımına dikkat etmen yeterli. Sürekli şarja takıp çıkarmak, şarjda telefonu kullanmak, düşürmek ya da vurmak, suya temas ettirmek, temiz kullanmamak (kirli ortamda ya da tozlu ortamda) vb. durumlar telefona zarar verir bunlara dikkat etmen yeterli

SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy A
Teşekkürler bilgi için
0 Likes
Solution
MMCLViii
Active Level 4
Galaxy A
Ağır oyunlar oynama ekran parlaklığı az ve değişmicek şekilde kullan hz ayarı düşür en önemlisi şarjda asla kullanma
SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy A
Teşekkürler bilgi için
0 Likes
gergin1903
Active Level 6
Galaxy A
Ahmed2004 bütün uygulamaları derin uyku moduna alabilirsiniz demişsin ben hepsini almadım hepsini derin uyku moduna almak bir sorun olmaz değil mi ben hepsini almadım aklımdaki soru buydu bütün uygulamaları derin uyku moduna almak bir sorun olurmu