cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

TELEFON ILE KONUŞMA

(Topic created on: 03-08-2022 06:15 PM)
65 Views
balcobally
Active Level 1
Options
Galaxy A

Birisini aradığım zaman karşı taraf sesimi duymuyor,ben onu duyuyorum.telefonu hoparlöre alınca sesim gitmeye başlıyor,hoparlörü kapattıktan sonra da sesim gitmeye başlıyor.fakat ilk telefonu aradığımda karşı tarafa sesim gitmiyor.sorun nedir

2 Comments
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba
Bu konu hakkında cihazınızın incelenmesi için hata raporu göndermenizi öneriyorum kontrol edilmesi için şu işlemleri yaparak hata raporu gönderebilirsiniz

Uygulamalar ekranına Gelin
Samsung menbırs
Uygulamasına tıklayıp girin alt tarafta yer alan yardım Alın Yazısı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden hata raporları yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden cihazınıza uygun hata seçeneğini bulun tıklayın uygun hata seçeneğini bulup tıkladıktan sonra çıkan sayfa içerisine bütün soru ve sorunlarınızı detaylı bir şekilde yazın önemli ayrıntıları eklemeniz gerekiyor kişisel Bilgilerinizi girmeyin sistem kayıt verileri gönder yazı seçeneğini mutlaka açık halde bırakmanız gerekiyor sorunun sıkılığını seçin hata raporunu gönderin arka planda kayıt oluşturulurken

Samsung menbırs
Uygulamasını kapatmayın uygulamadan çıkmayın rapor tamamen gönderilene kadar mutlaka uygulama içerisinde birkaç dakika beklemeniz gerekiyor rapor tamamen gönderildiği zaman şöyle bir bildirim gelecektir

Hata raporları gönderildi bu hatayı bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz

Konu ile ilgili olarak yetkililer cihazınızı inceledikten sonra mümkün olan en kısa zaman içerisinde sizlere uygulama üzerinden bir geri dönüş sağlayacaklardır
Galaxy A
a) dahili mikrofonu bozulmuş/tıkanmış olabilir mesela telefonunuz su geçirmez gir telefonsa S serisindense klorlu kireçli musluk suyuyla telefonunuzu yıkadıysanız mikrofonun arı gözüne benzeyen mikro gözenekleri tıkanabiliyor sebilden temiz sıcak içme suyuyla yakındığında tıkanıklık eriyor ve açılıyor bu yöntemin alternatifi teknik servisin garanti kapsamında veya dışında ilgii mikrofonu yenisiyle değiştirmesi b) türk telekom kullanıyorsanız aynı durumu bir arkadaşım da yaşıyor kapsama alanı kısıtlılığıyla ilgili olabilir c) Vo)) LTE yani HD+ ses kalitesi kapalı olabilir kapalıysa sağ üstte HD+ veya Vo LTE ikonu görmezsiniz telefon görüşmesi yaparken aynı anda mobil bağlantı sağlar ve kapalıysa mobil bağlantı kullanılırsa ses görüşmesinde kesintiler olabilir telefon görüşmenizin ses kalitesini de arttırır telefonunuzun Ayarlar > Bağlantılar bölümünde bulabilirsiniz ilgili ayarı. Umarım yardımı olur.