cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Türkiye'de de Satılacak Uygun Fiyatlı Telefon Samsung Galaxy A05 Duyuruldu

(Topic created on: 09-26-2023 09:00 AM)
sepyadam
Active Level 6
Options
Galaxy A

Samsung, bütçe dostu telefonları Galaxy A05 ile Galaxy A05s'i sessiz sedasız piyasaya sürdü. Pek çok açıdan ortak özelliğe sahip olan telefonların, ilerleyen dönemlerde Türkiye'ye de gelmesi bekleniyor.

 
Yazan: Eray Kalelioğlu
 
 
image
Galaxy A05 Tasarım 
 
 
Güney Koreli teknoloji devi Samsung'dan beklenmedik bir hamle geldi. Şirket, "Galaxy A05" ve "Galaxy A05s" isimli yeni akıllı telefonlarını Malezya'da satışa sundu. Bütçe dostu akıllı telefonların ilerleyen dönemlerde Türkiye'ye gelmesi de olası. Gelin hep birlikte, Samsung'un yeni akıllı telefonlarına yakından bakalım.
 
Samsung Galaxy A05 ile Galaxy A05s, pek çok ortak özelliğe sahip olan iki model. Hatta Samsung Galaxy A05s için Galaxy A05'in gelişmiş bir versiyonu desek yeridir. Bu bağlamda; her iki telefonda da 6.7 inç boyutlu ekranlar görüyoruz. Galaxy A05'te HD+, Galaxy A05s'te ise FHD+ çözünürlük sunuluyor. Daha gelişmiş olanda 13 MP, Galaxy A05'te ise 8 MP çözünürlük sunan selfie kamera ile karşılaşıyoruz. Her iki modelde de 3.5 mm kulaklık girişi ile yan çerçeveye monte edilmiş parmak izi okuyucu sensör bulunuyor.
 
Samsung Galaxy A05'te MediaTek’s Helio G85 işlemci tercih eden şirket, Galaxy A05s'te ise Qualcomm Snapdragon 680 kullandı. Her iki modelde de 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına yer verilirken, microSD desteği de karşımıza çıkıyor. Telefonlardaki 5.000 mAh kapasiteli bataryalar 25W hızlı şarj desteği ile donatıldı. İşletim sistemi cephesinde ise Android 13 tabanlı OneUI Core ile karşılaşıyoruz.
 
image
Galaxy A05S tasarımı 
 
Samsung'un yeni akıllı telefonlarında ortak bir kamera kurulumu görüyoruz. Bu ortak kamera kurulumu 50 MP ana kamera ile 2 MP derinlik odaklı kameradan oluşuyor. Samsung Galaxy A05s'te fazladan 2 MP çözünürlük sunan makro kamera da görüyoruz. Bu kamera kurulumu, ultra yüksek kalite takıntısı olmayan kullanıcıların işini görecektir.
 
Samsung Galaxy A05 ve
Galaxy A05s fiyatı:
Samsung Malezya'nın internet sitesine girdiğimizde, Galaxy A05 ile Galaxy A05s için fiyat bilgisi olmadığını görüyoruz. Ancak her iki model için de tahminlerimiz, 8-10 bin TL civarında. Vatandaşlar, her iki modeli de 12 aya varan taksitle satın alabileceklerdir. 
1 Comment
fansema
Active Level 7
Galaxy A
S7 Edge çıktığında 3200 TL idi. Söyleyeceklerim bu kadar.