cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Son çare olarak büyük performans artırma

(Topic created on: 10-05-2023 08:43 PM)
34 Views
ÑGXL
Active Level 6
Options
Galaxy A

Eğer telefonunuz ciddi oranda performans sıkıntısı çekiyorsanız bu adımlar sizin çok işinizi yarayacak!

(Testler Galaxy A10 Android 13 One ui 5.1 core üzerinde test edilmiştir.)

Belki merak etmiş olabilirsiniz, Galaxy A10 2019 da çıkmasına rağmen nasıl Android 13 var ? Android linux tabanlı bir işletim sistemi olduğu için diğer linux tabanlı başka android iṣletim sistemlerini yükleyebilirsiniz. 2gb ram a sahip olsam bile normal-üst arası performans alabiliyorum. Peki nasıl?

-Geliştirici seçeneklerinde arka plan işlem sınırı kapatmak: Eğer cihazınızın ram 4gb ve altı ise bu özelliği açmanızı öneririm. Böylece ram sıkışması yaşamazsınız. ancak 4gb üstü ram a sahipseniz açmanıza gerek yok.

-Google servislerini kapatmak: Eğer telefonunuz ciddi oranda performans sıkıntısı yaşıyorsa google servislerini kapatmak çok ciddi oranda performans, batarya ve ram alanı kazanacaksınız. Ancak Google play store, Google accaunt, google drive... gibi servisler kullanılmayacaksınız (Chrome tarayıcı hariç). Eğer samsung ekosimtemi bana yeter diyorsanız bunu tavsiye ederim

1 Comment
Galaxy A
Arka plan işkemi kapatırsan,takılmalar olur çünkü her defasında çıktıgın uygulamayı kapatmaya çalışır ve açık bırakmak istediğin bir uygulama olursa açık bırakamazsın.
0 Likes