cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Smart View Ekran Yansıtma Güncellemeden Sonra Bitti

(Topic created on: 08-20-2022 08:05 PM)
673 Views
AbdulkadirBJK
Active Level 1
Options
Galaxy A

A71 Son güncellemeden sonra Smart View ekran yansıtma olayı bitti 2 senedir ekranımı televizyona yansıtıyordum şuanda sadece hafızadaki videoları ve fotoları ekrana yansıtıyor ekranı canlı olarak TV'ye yansıtmıyor son güncellemeden sonra Samsung ekran yansıtma olayını kaldırdı uzaktan bağlantı yöntemi ile de bağlandılar ağ ayarlarını sıfırladık ama hiçbir işe yaramadı moderatörler gelip şunu yap bunu yap diye yazıp formumu kapatıyorlar hiçbirisi bir işe yaramadı yakında telefonu satıp samsung'dan kurtulacağım ya düzeltirsiniz yeni bir güncelleme ile ya da kullanıcı kaybedersiniz.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba AbdulkadirBJK,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ bölümdeki filtreleme ​> Sistem Uygulamalarını Göster > Smart View > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

• Farklı bir cihaza bağlantı gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

• Cihazınızda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

6 Comments
ErdemS21FE
Active Level 8
Galaxy A
Samsung yazılım işinde kalmaya başladı bazı alt modellerde bulunan özellikler aynı segmentin üst modelinde olmuyor yazılımı yapanlar unutuyor galiba
Kadirro
Active Level 3
Galaxy A
Aynı şekilde Note FE kullanırken Mi Box S cihazıma rahatça yansıtıyordum Note FE sonrası A52 aldım onda çalışmadı önce telefonda sorun var galiba dedim sonra forumlarda araştırınca Android 11 ve sonrası kapatılmış o özellik. Şimdi Note 20 kullanıyorum aynı şekilde yansıtma olmuyor hatta kullanıcıların dediğine göre Samsung Dex güncellemeden önce Mi Box S üzerinde çalışıyormuş şimdi haliyle çalışmıyor
Mexon86
Active Level 6
Galaxy A
smart view google un cast ozelligini kullaniyor ve google smartview ile ilgili guvenlikden dolayi samsung un cast a erisimini engelledi android 11 ile bu yuzden smartview sadece samsung tv lerde calisiyor diger cast a sahip cihazlara google home uygulamasi ile baglanabilirsin
0 Likes
AbdulkadirBJK
Active Level 1
Galaxy A
Hepsini denedim olmuyor TV zaten Samsung Led Google Home hikaye bağlanmıyor onda hiç bağlanmıyor normal AnyDesk ten bağlanıyor sade ses var görüntü yok Google Home da direk bağlanmıyor.
0 Likes
Mexon86
Active Level 6
Galaxy A
smart view google un cast ozelligini kullaniyor ve google smartview ile ilgili guvenlikden dolayi samsung un cast a erisimini engelledi android 11 ile bu yuzden smartview sadece samsung tv lerde calisiyor diger cast a sahip cihazlara google home uygulamasi ile baglanabilirsin
0 Likes
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba AbdulkadirBJK,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ bölümdeki filtreleme ​> Sistem Uygulamalarını Göster > Smart View > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

• Farklı bir cihaza bağlantı gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

• Cihazınızda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD