cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sizce bataryayı nasıl kullanmalıyım

(Topic created on: 09-16-2022 09:13 PM)
176 Views
_ARDA_
Active Level 6
Options
Galaxy A

Bugün uzaktan destekten müşteri hizmetleri telefonuma bağlandı ve 3 yıl içerisinde 815 defa tam şarj ettiğimi söyledi telefonda çek tak ve şarjda kullanma gibi olaylar olduğundan dolayı bataryanın durumunu öğrenemediğini söyledi Önceden çok fazla oyun oynadığım için telefondan çek tak ve şarjda oynama durumu çok oluyordu Şu an uzun süredir oyun oynamıyorum ve Uzun sürede oynayamayacağım için sizce bataryayı nasıl kullanmalıyım nasıl şarj etmeliyim

6 Comments
Galaxy A
Keşke batarya değişikliği hakkını kullansaydın. Garanti bitmeden.
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Garanti biteli 7 ay oldu
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm

Cihazınızı %100 tamamen dolduğu zaman şarjdan çekin şarj miktarı maksimum en fazla %20 olduğu zaman şarja takın genel olarak da%15 seviyesinde şarja takın şarj yüzdesi en düşük %5 seviyesinde şarja takın yüzde 5 seviyesinin altına düşürmeyin cihaz şarj olurken cihazı kullanmayın cihazı tamamen kapatıp öyle şarj edin cihazı kutu içeriğinden çıkan orijinal şarj cihazı ile şarj edin diğer markaların şarj cihazlarını kullanarak Samsung telefonunuzu veya tabletinizi şarj etmeyin cihaz şarj olurken kullanmayın cihaza oyun yüklemeyin Çünkü oyunlar şarjın hızlı bitmesini sağlayabilir sosyal medyaya girmek video film bir şeyler dinlemek için cihazı kullanın aklıma gelenler bunlar Size bunları yapmanızı tavsiye ederim bu arada bir şey soracağım müşteri hizmetleri cihazınıza bağlandığı zaman nereden baktılar kaç defa cihazı şarj ettiğinize Ben de kontrol etmek istiyorum
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Öncelikle %100 tamamen doldurduğu zaman batarya özelliği olarak akımı kendiliğinden keser O yüzden %100 olduğunda çekmek gibi bir zorunluluğunuz olduğunu düşünmeyin kesinlikle %20 konusuna katılıyorum ama telefonu kullanmak genellikle tamamen zararlıymış bunu müşteri hizmetleri söyledi oyun olsun video izlemek olsun bunların hepsi dahil O yüzden yapmanızı önermiyorum kaç defa şarj konusuna geldiğimizde de Samsung Müşteri hizmetlerini arayın uzaktan destek kaydı oluşturun Ardından size iletişime geçen müşteri hizmetleri telefonunuza bağlandığında telefonunuzun bütün donanımsal ve neler yaptığınızı görebiliyor Siz izin veriyorsunuz orada görebiliyorsunuz Bugün sabahleyin bağlanmıştım orada söyledi müşteri hizmetleri sizde sorar iseniz cevap verirler memur sözlerinden soru sor özelliğinden kaç defa şarj ettiğinizi de sorabilirsiniz Oradan da cevap alabileceğinizi düşünüyorum ama kesin değil uzaktan desteği bağlanmanızı söyleyeceklerdir
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Tamam teşekkür ederim bu arada biliyorum cihaz %100 dolduğu zaman şarj akımını kesiyor ama yine de tedbir amacıyla önlem almak için dolduğunda hemen çekmek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Yani tabii kişisel görüş