cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Sarj sorunu

(Topic created on: 06-04-2021 09:59 AM)
173 Views
mldA71
Active Level 1
Options
Galaxy A

Yaklaşık 10 aydır samsung kullanıyorum. İlk aldığımda herhangi birsey yoktu . 1 ay sonrasında telefonum sarj olmamaya başladı. Aldığım yere gittim. Yenge burada oluyor diyip beni geri çevirdiler ben ise garantiye göndermek istiyordum . Hala sorun devam ediyor. Arada alıyor arada almıyor. Cok sıkıldım bu durumdan . Gece taktigimi sanıyorum bi bakiyorum sarjsizliktan telefon kapanmış. Bu konuda çok mağdurum...

9 Comments
Huriye
Beginner Level 3
Galaxy A
Ben de de aynı sorun var. Yazdım bakalım bir sonuç alabilecek miyiz
Memo2021
Active Level 1
Galaxy A
Merhaba, farklı bir Samsung şarj aleti ile şarj yapmayı denediniz mi, ara ara oluyor demişsiniz ya sizdeki kablo veya şarj aleti arızalı başka şarj aleti ile olduğuna göre, eğer kablonuz veya şarj aletinizde sıkıntı yoksa servise bunu belirtin, muhtemelen şarj soketi sıkıntılıdır, maalesef servis işi ısrar ile mümkün çoğunlukla, onlarda bezmiş, benim A71'i ekran arızası yüzünden 4.kere götürüp ısrar etmesem, samsunga mail vs uğraşmasam değişim yerine tekrar tamir etmeye çalışacaklardı.
0 Likes
mldA71
Active Level 1
Galaxy A
Şarj aleti bozuk olsa bi kac gun iyi sonra tekrar sıkıntı. Bozuk olsa hiç almaz . Gece 1 saat uğraştım şarj almadi . Sabah kalktığımda %28 di . Simdi gene olmuyor
0 Likes
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
cihazınızı yedekleyin ve şarj almadığını gösteren video çekin. Galeride de sadece o video olsun. Cihazın tüm aparatlarını koyun kutusuna sorunu detaylı ve anlaşılır şekilde yazıp galeridrki videoya bakmalarını söyleyin. adres ve iletişim numaranızıda yazın servise gönderin.
ADALII
Active Level 4
Galaxy A
Samsung ekibine sor istersen canlı destek alabilirsin ayrıca samsung members uygulamasından telefon kontrollerinden bir de pil durumuna bi bak
ADALII
Active Level 4
Galaxy A
1Yardım al
2 telefon bakımı
3 interaktif kontroller
4 pil
ADALII
Active Level 4
Galaxy A
Bu aşamaları bi yap
0 Likes
mldA71
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkürler 👍
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mldA71,

Farklı bir orijinal Samsung şarj aleti ile denemenizi rica ederiz. Yaşadığınız durum devam ederse, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD