cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung

(Topic created on: 07-14-2022 02:07 PM)
95 Views
galaxya21ssamsung
Active Level 4
Options
Galaxy A

Selamın aleyküm la qardaş bu Samsung şarj konusunda iyicene kendini iPhone'a benzetti telefonu hiç Ellemeden kurcalamadan cebime koyuyorum bir bakıyorum Yarım saat 45 dakikada %3 %4 şarj gidiyor bir de 5000 amperlik batarya diyorlar gerçekten sıkmaya başladı yıllardır Samsung kullanıyorum ilk kez böyle bir şeyr rast geldim ve şarkı Dinleyince şarjı çok çabuk bitiyor Xiaomi vesaire Huawei Android telefonlarda hiç öyle bir şey yok

5 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba,
Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Pil bilgileri oradan bakabilirsiniz.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Yalnız 5000 mah değildir orada gözüküyor kaç mah olduğunu
0 Likes
Galaxy A
Yok kral 5000 mah
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Isterseniz cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu gönderebilirsiniz bu uygulamaya girdikten sonra destek seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden hata raporları seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden uygun hata seçeneğine tıklayın sayfa içerisine bütün sorunlarınızı ayrıntılı bir şekilde yazın sistem kayıt verileri gönder yazı seçeneğini açık halde bırakın sorununuzun sıklığını seçtikten sonra hata raporunu gönderin raporunuz tamamen gönderilene kadar uygulama içerisinde birkaç dakika beklemeniz gerekir tamamen gönderildiği zaman bir bildirim gelecektir yetkililer cihazı inceledikten sonra uygulama üzerinden ne yapmanız gereken hakkında bir geri dönüş sağlayıp sizlere bilgilendirme yapacaklardır
0 Likes
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Ardından ayrıntılı cevap için Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca cevap yeterli olmazsa yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyip cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sorununuz çözülmediyse donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır zaten.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Ekran yenileme hızını "60 Hz" olarak kullanın.
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Çok etkisi olmasa da ekran modunu "Doğal" olarak kullanın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda/uzun zaman kullanmayacaksanız).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Teşekkürler, iyi günler dilerim