cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung ve media markti dava edeceğim

(Topic created on: 07-10-2021 02:52 PM)
343 Views
qwertyt
Active Level 6
Options
Galaxy A

Samsung a50 telefonumu 12.07.2019 tarihinde Mall of Antalya Media Markt tan satın aldım. Garantisinin sonuna geliyor diye telefonumdaki sıkıntıların çözülmesi için servise götürdüğüm de Antalya Yıldırım Elektronik Samsung Yetkili servisinde benim cihazımın problemini çözmediler. Bahane olarak da cihazın garantisinin 29.05.2019 da satın alındığını söyleyip çözmediler. Tüm faturalarımda banka fişlerine kadar 12.07.2019 da telefonumu aldığımın kanıtlarını Samsung servisine göstermeme rağmen ilgilenmediler. 29.05.2019 da telefonunuz açılmış kullanılmış garantiniz de bitmiş bir şey yapamayız Media Markt'a gidin onlarla görüşün diyerek geçiştirdiler. Ben ürünü teşhir olarak almadım, sıfır yeni kilitli kutudan açılmıştı. Garantimin son günleri zaten böyle yaparak sorunu geçiştirmeye çalışıyorlar. Media Markt'a gittiğim de bu seferde onlarda Samsung a suç buldular, servisle görüştüler ancak bir çözüm bulamadılar. Sıkıntım çözülmedi, ben sıfır ürün parası vererek aldım garanti hakkımdan yararlanmak istemiştim. Samsung aldığım tarihi kanıtladığım halde ilgilenmedi. Media marktın açık ürünü sattıklarını söylediler. İki firmaya da başvurdum Samsung da Media Markt ta ilgilenmedi. Tüm faturam makbuzlarım elimde Hakem Heyeti'ne başvurup Samsung u ve Media Markt i ayrı ayrı şikayet edip tazminat isteyeceğim. Elimde tüm faturam makbuzum her şeyim var, başka daha ne yapabilirim bu durumda fikriniz var mı?

12 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Böyle bir durum yaşadığınız için üzgünüm sana tavsiyem link üzerinden

Durumunuzu anlatın çözüm ekibi size dönüş sağlayacaklar adını ,soyadını ve servise verdiğiniz takip numarası eğer yoksa cihazın imei yazınız size detayla cevap verecekler

https://contactus.samsung.com/customer/contactus/formmail/mail/MailQuestionGeneralNew.jsp?siteId=45
0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Yada kardeşim Hemen canlı destek üzerinden bağlanın ekibe hemen yardımcı olucaklardır

http://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR
0 Likes
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
444 11 77 Samsung merkezi ile görüştüm çözüm için arayacaklar ama onlar arayana kadar da gerçekten garantisi bitecek ayın 12 si benim faturaya da göre son
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Eğer faturada 12/07/2019 aldı gözüküyorsa sıkıntı olmaz çünkü çözüm ekibi biliyor olucak durumu yani garantisi yaklaşsa bile sorun olacağını düşünmüyorum şuan sen mağdur durumdasın
0 Likes
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Açıkçası sunacaklarının da çözüm olacağını sanmıyorum saçma sapan bir durum ya. Aldığım gün saat belli elimde barkodlu faturası var mediamarketin makbuzu var banka silipleri var bunları gösteriyorum yani. Samsung u da media marketi de şikayet edicem kim suçluysa çıksın ortaya bu durumda beni mağdur ediyorlar
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
İşte fatura ve servis makbuzu 20210710_144034_23.jpg20210710_144116_24.jpg
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Cihaz hiç başka bir yerde açıldımı
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Hayır hiç dışarıda açılmadı. Toplam 2 kez götürdüm servise zaten yine aynı Yetkili servisinde yaptırdım. 2. Gittiğim de işte bu seferdi, bu durumla karşılaştım serviste yani
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Sen canlı desteğe bağlan ve durumun ciddi olduğunu söyle 2 gün sonra garanti bitiyor de onlar sana gerekli durumu söylecekler
0 Likes