cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung’un yeni One UI güncellemesinden ilk detaylar

(Topic created on: 06-30-2021 04:58 PM)
218 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Samsung'un yeni One UI güncellemesi kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Ancak daha küçük bir sürüm üzerinde çalıştığı söyleniyor.

 
Samsung‘un yeni One UI güncellemesi kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Samsung’un yeni bir sürüm üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşsa da henüz kesinlik kazanmadı. Ortaya çıkan sızıntılar versiyonun isminde de çeşitli tahminler yürütüyor.
 

Yeni One UI güncellemesi Nice Catch modülünde fark edildi

Samsung telefonları şu an One UI 3.0 ve 3.1 çalıştırıyor. İlk güncelleme Android 11‘i getirdi. İkincisi ise küçük iyileştirmeler ve birkaç yeni özellik ekledi. Şimdi şirketin, One UI için farklı bir sürüm hazırladığına dair söylentiler var.

Samsung, One UI 2.0‘dan önce One UI 2.1‘e ardından One UI 2.5‘e geçti. Tüm bu sürüm değişiklikleri Galaxy telefonlarına yeni özellikler ekledi. Bu yüzden kullanıcılar One UI 3.0 ve 3.1‘den sonra One UI 3.5 güncellemesini bekliyordu. One UI 3.5 ile beraber bazı tasarım düzeltmeleri ve farklı seçenek eklemeleri beklentiler arasında. Ancak Samsung, One UI 3.1.1 adlı bir güncelleme hazırlıyor olabilir.

Bir Twitter kullancısı yeni One UI güncellemesinin adını Galaxy Store bünyesindeki Good Lock modülü Nice Catch‘in değişiklik günlüğünde fark etti.

Güncelleme 4.0 ismiyle de çıkabilir

Samsung’un neden One UI 3.5‘i piyasaya sürmek yerine 3.1‘e farklı bir sürüm eklediği belirsizliğini koruyor. Birkaç gün önce Samsung‘un One UI 4.0‘ı önümüzdeki ay S serisi amiral gemilerinde test etmeye başlayacağı bilgisini Ice Universe kullanıcı adlı bir Twitter kullanıcısı aktardı.

 

Yaklaşan One UI sürümünün adına bakılınca kullanıcılar önemli bir güncelleme olmayacağı kanısına vardı. Ancak yine de küçük çaplı değişiklikler gelebilir. Ice Universe’e göre One UI 3.5 sürümü de çıkmayacak. Samsung doğrudan One UI 4.0‘a geçecek.

Şu anki sürümde bildirim geçmişi özelliği yer alıyor

Samsung’un şu anki One UI 3.1 güncellemesi birçok özellik barındırıyor. Bunların arasında bildirim geçmişi adı verilen bir özellik var. Bu seçenek gelen uygulama bildirimlerini telefonunun hafızasına kaydediyor. Örneğin WhatsApp üzerinden mesaj aldınız ve ardından gönderen kişi iletiyi sildi. Gönderilen içerik cihazınıza kaydedildiği için sonradan bildirim geçmişinde görebileceksiniz.

Sizler Samsung‘un yeni One UI güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

0 Comments