cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung'un en hızlı 2021 orta sınıf telefonu Android 12 ile yavaşladı

(Topic created on: 03-22-2022 03:52 PM)
417 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy A

2021, Samsung için diğer yıllara benziyordu . Koreli üretici, bazıları harika, bazıları iyi ve bazıları pek iyi olmayan bir bazilyon telefon piyasaya sürdü. Ve Galaxy A52s 5G'yi kullanan herkes , büyük kategoriye girdiği konusunda hemfikirdir. Galaxy A52 ve Galaxy A52 5G'yi bu kadar iyi yapan tüm özelliklere ek olarak Galaxy A52s, içindeki Snapdragon 778G yongası sayesinde geçen yıl Samsung'un en hızlı orta sınıf telefonuydu .

Pek çok Galaxy A52 sahibi için artık durum böyle değil. Samsung forumlarındaki raporlara göre, A52s 5G için Android 12 ve One UI 4.0 güncellemesi çeşitli sorunlarla dolu. Performans düşüşü, güncellemeyi yükledikten sonra cihaz sahiplerinin karşılaştığı başlıca sorunlardan biridir ve çoğu kullanıcı arayüzünde daha yavaş animasyonlar ve sarsıntılı kaydırma görür.

Hepsi bu değil. Ekranın yüksek yenileme hızı devre dışı bırakıldığında bile, birçok kullanıcı için pil tüketiminin arttığı bildirildi. Yakınlık sensörünün çalışmaması ve sonuç olarak aramalar sırasında ekranın açık kalması gibi küçük hatalar da var. En az bir kullanıcı da hoparlör kalitesinin düştüğünü bildiriyor.

Android 12 ve One UI 4.0 güncellemesi , Ocak ayı başlarında Galaxy A52s 5G için yayınlandı ve Samsung, güncellemenin getirdiği sorunlardan herhangi birini henüz düzeltmedi. Umarım, Galaxy A52 serisi için piyasaya sürülen One UI 4.1 güncellemesi gerekeni yapacak ve 2021'den itibaren Samsung'un en güçlü orta sınıf telefonundaki kullanıcı deneyimini Android 12 gelmeden önceki haline getirecektir.

Kaynak : Sammobile Türkçe çeviri
7 Comments
kömürK67
Active Level 9
Galaxy A
S20 FE kullanıyorum aynı dertten şikayetçiyim 11 le çok stabil çalışan telefon 12 yle berbat bir hal aldı
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy A
Ne değişiklikler oldu mesela ben daha alalı 3 gün oldu oyüzden hiç android 11 i kullanmadım merhak ettiğim için sordum
kömürK67
Active Level 9
Galaxy A
Android 11 de telefon cok akıcıydı uygulamaları falan cok hızlı açıyordu, şuan sanki zoraki açıyormuş gibi çok geç tepki veriyor. Valla sinir oldum böyle devam ederse satıp elden çıkaracağım
20fe
Active Level 8
Galaxy A
Bende ayni sikinti var and 11 de çok iyiydi 12de çok kötü oldu
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
A52 için yayınlanan One UI 4.0 sonrası halen düzeltme eki yayınlanmadı. Mevcut hatalar devam ediyor.
Hatalar;
Kamera kalitesi düştü keza video performansı da,
Parmak izi okumada ekranda karıncalanma devam ediyor,
Navigasyon hareketlerinde takılmalar işlem yapmama sorunu mevcut,
Telefonda kasmalar oluyor önceden yoktu,
Son olarak şarj hızlı bitiyor.
Burak684
Active Level 3
Galaxy A
4k videoda camurlanma hisediyordum bu guncelleme sonrasi oldu zaten gecisler simdi hayalet efekti varmis gibi
0 Likes
SerhatKemac
Active Level 4
Galaxy A
Arkadaşlar hepinize gerçekten katılıyorum Her güncellemede içine ediyorlar .