cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung telefonlar

(Topic created on: 05-08-2023 03:45 PM)
298 Views
Metex
Active Level 7
Options
Galaxy A

Bu Samsung telefonlarda bir şey **bleep** ettim ne kadar dikkat ederseniz edin üzerinden 2-3 sene geçince telefon çok hızlı şarj tüketmeye başlıyor 3 senedir A51 kullanıyorum olabildiğince pil optimizasyonuna dikkat ediyorum ilk zamanlar günde bir kere bazen hiç etmediğim oluyordu şimdi gün içerisinde 2 bilemedim 3 defa şarja taktığım oluyor sebebi ne acaba bu telefonların şarj ömrü gerçekten bu kadar mı 🤔

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy A
e zamanla pil sağlığı düşüyor donanım eskiyor verimsiz oluyot

View solution in context

Solution
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Zaten tum marka modelerin bataryanin 2 ile 3 yil omru var sonra omru bitmeye baslar

View solution in context

17 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bildiğim kadarıyla telefonların tabletlerin içerisindeki en dayanıksız parçaya bataryadır en hızlı bozulan parça bataryadır iki veya üç yıl sonra şarjınızın hızlı bitmesi ve şarja daha çok takmanız gayet normal durum olarak karşılanmalıdır Çünkü batarya bozulmaktadır batarya değişimi hiçbir şekilde yapılmadıysa batarya ömrü kısalmaktadır batarya ömrü kısaldığı zamanlarda şarjınızın hızlı bitmesi normal durum olarak karşılanmalıdır yani bu durum gayet normal Bu durumun sadece Samsung markasına ait olmadığını da belirteyim bütün markalar için geçerlidir batarya değişimi hiçbir şekilde yapılmadıysa Birkaç yıl sonra batarya bozulur ve bozulduğu durumunda da kendini belli eder bunun belirtileri de şarj hızlı biter batarya için bu durum doğaldır yani.
Metex
Active Level 7
Galaxy A
Batarya değişmeyi önerir misin peki
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ben olsaydım bataryayı değiştirmek yerine cihazı bir süre daha kullanıp idare ederdim Eğer olmaz dersen de satıp yenisini alırddim.
Bataryayı değiştirtmek veya değiştirmemek senin tercihine kalmış bir durum.
Metex
Active Level 7
Galaxy A
Valla telefonla büyük bir sorunum yok severek kullanıyorum ama şarjı hızlı tükeniyor canımı sıkıyor yenisi alacak olsam hangisini almamı önerirsin S20 F işimi görür mü
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
S20fe işinizi Elbette görür ama bu model eskidi Bunun yerine Daha güncel modellere bakmanızı tavsiye ederim. A34 veya a73 modellerinden birisini tavsiye ederim. S20fe model de pişman etme zaman tek sorunu eskidi başka hiçbir sorunu yok. Snapdragon işlemcili seçeneği 2021'de çıktı Türkiye'ye geldi aslında aşırı derecede eski de sayılmaz bakabilirsiniz Buna da.
Metex
Active Level 7
Galaxy A
Tamamdır sağ olun
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Önemli değil.
Solution
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy A
e zamanla pil sağlığı düşüyor donanım eskiyor verimsiz oluyot
Solution
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Zaten tum marka modelerin bataryanin 2 ile 3 yil omru var sonra omru bitmeye baslar