cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung telefon almak için nedenler

(Topic created on: 06-14-2021 06:42 PM)
459 Views
birerendişe
Active Level 7
Options
Galaxy A

1.) Ekran paneli : oled ekranlardan sonraki en iyi panel olan amoled panaller samsung tarafından bir çok rakibine gönderiliyor. Samsung amoled paneli pazarlarken aynı zamanda bu amoled paneli geliştiriyor. Sırasıyla  amoled , super amoled , super amoled +,  dynamic amoled , dynamic amoled x2 şeklinde gidiyor. 

 
2.) S pen : Not serilerinde ki kalem avantajı . Şimdi s serisine de destek verildi. Buda samsung almak için güzel bir neden.
 
3.) Hafıza kartı desteği : Çoğu rakipleri koymazken veya 256-512gb a kadar sunarken. Samsung 1 tb a kadar destek vermektedir.
 
4.) Arayüz : Sade ve başarılı one ui arayüzü. Kasma donma nadir görülür.
 
5.) Samsung dex : Telefonunuzu tıpkı bir bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz . Buda rakiplerine göre önemli bir avantaj.
 
6.) Kamera : Video olmasa da samsung fotoğraf konusun da oldukça iyidir. Video da iphone önde diyebiliriz. Fotoğrafta ise samsung öndedir. Tabi video performansı kötü olduğu anlamına gelmez. Bir çok rakibine göre oldukça iyi bir video çekimi vardır. 
 
7.) Fiyat : Özellikle ekran kısmında büyük eksiklikleri olsa da bunu fiyata yansıtıyorlar. Amiral gemisi nispeten diğer firmalara göre daha iyi fiyatlıdır.
 
8:) Burada belirtmediğim bir avantajı varsa yorumlarda yazarsanız samsung telefon almak isteyenler için güzel bir tavsiye olacaktır.
 
 
Not : Yakın zamanda eğer bir aksilik olmaz ise samsungun amd ile işbirliği sayesinde üretilecek olan işlemciler daha iyi yapay zeka ve performans artışı sağlayacak. ( umarım yine işlemci ayrımcılığı yapmaz)
 
Not : Samsung neden alınmaz adlı konuya da bakabilirsiniz.
13 Comments
Galaxy A
Hepsine katılıyorum ama kamera konusuna katılmıyorum çünkü kamerada piyasanın en iyisi Apple Samsung sadece video da bir tık üstün S20 serisi ile başlayan 8K videodan dolayı ama onun dışında kamerada Apple'a rakip yok
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Yorum için teşekkürler .
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Valla Samsung ne alırım ne aldırırım servisleri kadar kötü bişey yok ayrıca yazılım güncellemeleri vasat. Alanlar memnun değil zaten çoğu Allah tan tek dileğim Samsungun bir an önce son bulması...
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Aynen kral . Bende o düşüncedeyim
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Aslında bir tane daha var diyebilirisnz Akıllı samsung servisleri mevcut eğer bir sorun olduğunda ellerinde parça var ise 1 saat içinde veya gün içinde çözüp geri verliiyor buda bence avantaj büyükşehirlerde akıllı samsung servisi mevcuttur

İşlemci ayrıma yapması sebebi Ülkelerin öyle istemesi örneğin ABD ülkesi yasa haline getiriyor işlemciyi snapdragon koyması için

Eğer bizim ülkemizde böyle bir durumda giderse ülkemizde exyons model satılmaz ama bunun olacağını düşünmüyorum

Samsung Kendi ülkesinde snapdragon koymuyor bazı modelleri örneğin S10 seirisi Exynos işlrmci kullanılmakta korede
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Exynosa karşıyız diren snapdragon 😅
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Kral işlemciyi seçenek olarak sunmalı exyons ve snapdragon olarak. Kaldı ki tek bir işlemci ile yoluna devam edecekse de rakibiyle yarışması gerekir veya önde olması gerekir. Malesef exynos bu beklentiyi karşılamıyor
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Kullancıları daha mutlu etmek için AMD ile anlaşma yapıyorlar 😊
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Zaten o baya **bleep** arttırır snapdragona. Amd piyasayı sallıyacak gibi görünüyor. Tabi biz kullanıcılara yarayacak bu durum :)