cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung galaxy a14 kasma ve donma sorunu

(Topic created on: 09-05-2023 09:57 PM)
eylullozz
Active Level 1
Options
Galaxy A

Ürünü alalı 1ay oluyo 1 hafta toparlama süreci vb herşeyi uyguladım videolarda kasma yaptığı gibi oyunlarda da kasma yapıyor bazı oyunları açmıyor bazen klavye kendiliğinden harflere basıyor telefonun sorunu kronik olabilir mi aynı telefona sahip kardeşim benim kadar kasma donma sorunu veya aynı oyunu açmama gibi sorunu yaşamıyor servise gönderip o kadar zaman bişey yok denmesini beklemek istemiyorum ne yapabilirim ?

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba eylullozz,

 

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

 

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

 

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

10 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm. Ayarlar genelyönetim sıfırla fabrika ayarlarına sıfırla. Bölümünden sıfırla cihazı. Videoğ fotoğraf gibi veri varsa yedekle sıfırlamadan önce. Sorununuzun çözülmediği durumunda yetkili servis merkezinde cihazı kontrol ettir. Servis için bilgi almak isterseniz samsung destek hattı müşteri hizmetlerini arayabilirsin. 4447711
eylullozz
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkürlerr
eylullozz
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederimm
0 Likes
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy A
Giriş seviyesi cihaz normal öylr olması kasar
yk001
Active Level 5
Galaxy A
Oyunda kasması beklenir bir durum bence de
Videolarda
YouTube için PipePipe ve
Tarayıcı Vivaldi kullanıyorum, benimki eski bir telefon sayılır, ama bu uygulamalar akıcı. Pipepipe reklamsız
0 Likes
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy A
Giriş seviyesi cihazlar her zaman kasar çünkü giriş seviyesi adı üstünde. Whatsapp bile kasar. Benim bi arkadaşta vardı giriş seviyesi bir cihaz 1dk sürüyordu Whatsappa girmesi
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung a serisi veya m serisi alirken 3x serisi ve ustune bakin alti olanlar pek tercih edilmeyen ve kalitesiz olur lar
eylullozz
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederimm
0 Likes
Galaxy A
Sıfırla ve bunları yap
Dolaylı yoldan cihazı rahatlatarak yapabilirsin.Kullanmadıgın uygulamaları derin uyku moduna al,ekran yenilemeyi yükselt,animasyon geçişlerini kapat(geliştirici seceneklerde),animasyon efektinin tikini aç(bildirim paneline animasyon yaz çıkıyor,cihazında yüklü oyun eklentilerininin ayarlarını düzenle.Bunkarı yaptıktan sonra önbellekleri temşzleyip yeniden başlatarak kullanırsan,hem daha az ısınır hem de daha fazla performans alırsın.
0 Likes