cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung galaxy A52 ses sorunu

(Topic created on: 01-15-2022 12:19 AM)
4122 Views
a_07
Active Level 1
Options
Galaxy A

11.11.2021 tarihi itibariyle kullanmaya başladığım Samsung galaxy a52 cep telefonumda arama esnasında arkadan cızırtı sesi geliyor ayrıca YouTube vb. Uygulamaların sesini veren Media hoparlörünü Samsung members ta hoparlör testi yaptığımda cızırtı bariz duyuluyor. Bunun için iki kez servise gittim ilkinde yazılımı güncelleyip telefonu iade ettiler ikincisinde ürün değişimi talep ettim tekrar teste tabi tuttuklarını bir sorun olmadığını söyleyerek tekrar geri verdiler. İki aylık telefonda sıkıntı yaşamasam neden tekrar tekrar servise gideyim. Bu tarz sorun yaşayıp çözüme kavuşabilen var mı ? Ya da nasıl çözüme ulaşabilirim fikri olan var mı ? 20220114_222941.jpg

 ayrıca volte özelliği olan telefonda volteyi operatörden kapattırınca sıkıntımın gideceğini söylediler. Ben bu özelliği kullanamayacaksam neden bu özellik var ? Ki volteyi operatörü arayıp kapattirdigim halde cızırtı problemim hala devam ediyor. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba a_07,

Konu hakkında, ilgili birimlerimize bilgi verildi. Size en kısa sürede ulaşacağız.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

12 Comments
NapaanBeaaa
Active Level 9
Galaxy A
4 kez talep edince kanunen yenisini vermek zorundalar. Kısacası sabrınızı sınıyorlar( 6 ay içinde)
NapaanBeaaa
Active Level 9
Galaxy A
Volteyi kapatınız demek sorunu halının altına süpürülmesi demek. Bende a52 kullanıyorum böyle bir sorun yok. Voltem açık ses çok net. Sizinde aynı konfora sahip olmanız gerek
a_07
Active Level 1
Galaxy A
Volte kapat diye bir servis bunu söyleyebilir mi ya bu açıkça cihaz volteyi desteklemiyor demenin diğer bir yolu. Desteklemiyorsa her operatörde niye koyuyorsunuz öyle değil mi. Servis öyle bir hal aldı ki her seferinde iletişim numarası alıp her seferinde ne arıyorlar ne mesaj atıyorlar. Çözüm destek ekibinden aranıyorum ki bana denilen servisle iletişime geçerseniz servis size bilgi verecek. Cevabım: servis beni aradı ve ulaşamadı mi ? Ya da ulaşamadı da mesaj mı attı da ben dönüş yapmadım. Adamlar artık kale bile almıyorlar. Yaşadığım ilde tek yetkili servis var ve ben daha fazla muhatap olmak istemiyorum.
Tony212
Active Level 7
Galaxy A
Tüketici hakları
esyusuf
Active Level 6
Galaxy A
Tuketici heyeti Samsung teknik servis olsun musteri hizmetleri koca bir 0 dır
esyusuf
Active Level 6
Galaxy A
Samsung degisim yapmiyor a21s bozuk telefon bende sizler gibi servislerde surundum 2 kes servis gordu dediginiz gibi her sorunu sifirlamakla coZme yontemine giden bir servis anlayisi var kisa ve oz diyorum hala samsung kullaniyoruz nedenmi fiyatlari uygun diye yoksa diger x marka gecmek cok isteriz ben 1 sene ugrasdim ve karar zafer ayipli mallarini geri verdim servis birseyden anladigi yok kimse kusura bakmasin
a_07
Active Level 1
Galaxy A
Ayıplı mal olduğunu kabul edip yeni ürünle değişim yaptılar mı ?
esyusuf
Active Level 6
Galaxy A
Degisim yapmadilar inanin a21s
Cihazi 3 kes garanti gordu kendi kendine acilip kapanma soz konusuydu sifirlip verdiler elimize hic bise yokmus gibi uygulamalara bagladilar sorunlari sonu ne oldu ayipli mal cikti bu suan a21s samsung cihazlarin cogun da var yazanlar hala var Tuketici hakem heyeti ayipli mal dedi hala kullananlar ve yazanlar var yani baska x cihaz da olsa degisim yapmazlar ugrasma ugrasicaksan tuketici heyetine ver 5 ila 6 ay da sonuclanir
a_07
Active Level 1
Galaxy A
Ve ikinci gidişimde servis danışmanının bana söylediği tüketici hakem heyetine gidin daha çabuk çözülür var mı böyle bir saçmalık sen bulamayacaksan o sorunu niye varsın ben akıl edemiyor muyum tüketici hakem heyetine gitmeyi. Açıkçası ben ikidir gidiyorum ses kaynaklı servise ikidir teste tabi tutup yazılım guncelliyorlar cihazın beyni format atılmaktan bir hal oldu her seferinde tekrar yedekleme yapmaktan servise gidip durmaktan sıkıldım.