cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung cihazları nasıl batırıyor

(Topic created on: 12-21-2020 12:57 PM)
131 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

A ve M serisinde bulunan bir çok cihazın şu anda sorunları var. Bunlar;

A31:

1. Ağır çekim desteği olmasına rağmen ağır çekim olmaması (Cihaz A51 ile aynı ana kamerayı kullanıyor ve işlemcinin ağır çekim desteği var)
  2. Donanım yetmesine rağmen 3 yıl güncelleme verilmedi
  3. RAM miktarı sisteme göre çok az.

A51:

1.  Cihaza gelen güncellemeler cihazda yavaşlamalar oluşturdu.
  2.  Cihazda bulunan işlemci yüzünden çok fazla ısınıyor. Isınma konusunda S20 ailesine yakın.
  3. Yazılım sorunları var

A71:

1.  Kamera ve işlemci desteği olmasına rağmen 60fps video yok.(Rakiplerinde mevcut)
  2.  Güncellemeler cihazda çok fazla sorun çıkardı. Forumda gezinirseniz görürsnüz.
  3. Ekranda sorunlar var. (Sıcak soğuk dengesi)

A70:

1. Isınma sorunu var.
  2. Donma sorunu
  3. Otomatik yeniden başlatma sorunu var.

A50:

1. One UI 2.5'i zaten verecekleri yoktu forumda isyan çıkınca vermek zorunda kaldılar onu da eksik verdiler.
  2. Yavaşlık sorunu var.
  3. Batarya sorunu var.

M51:

1.  Böyle bir donanıma One UI Core verilmesi çok acı.
  2.  Pil o kadar büyük olmasına rağmen istenilen performansı vermiyor. 5.000 mAh bir pil bile daha fazla süre gidiyor.

Forumda bu cihazlarla ilgili yakınılan durumlar bunlar. A31 ve A51'i bizzat test ettim ancak diğer cihazları forumda en çok dert edilen hatalarını yazdım. Umarım bu sorunlar çözülür. SAMSUNG ARTIK CİHAZLARA HAKETTİĞİ DEĞERİ VER!

26 Comments
DEMKLAK
Active Level 5
Galaxy A
yanlışınız var bence @EnesG970FveA530F
Anonymous
Not applicable
Galaxy A

Yanlışım yok size şu şekilde kanıtlayayım.

1. Open Camera uygulamasını indirin, fotoğraf ayarları menüsünde görürsünüz,

2. yöntem ise ilk baş 48mp çözünürlüğe alıp çekin ardından 48mp çözünürlüğü kapatıp çekim yapın. Çıkan çözünürlükleri birbirine oranlayın çıkan sonucu ise 48'e bölün.

Hsnsnyn
Active Level 7
Galaxy A
m51 kullanıyorum ve m51 de degindiginiz sorunlara katılıyorum.Onceki telefonum m31 di oda 6000 mah fakat şuan m51 den o batarya performansını alamıyorum özellikle son güncellemeden sonra.
DEMKLAK
Active Level 5
Galaxy A
@belco
Katılıyorum
DEMKLAK
Active Level 5
Galaxy A
evet Enes g970fvea530f simdi anladım
DEMKLAK
Active Level 5
Galaxy A
yani kişi yoğun bir şekilde çalışıyorsa tabiki yetmez
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Enes abi

Bilgilendirme için teşekkürler Enes abi

Ama A50 konusunda One uı 2.5 geleceği zaten kesindi zoraki verilme olmadı 2.5 ay önce testte başlanmıştı 😊
Evet malaesef edge gelmedi ama muhtemelen ocak ayı yada one uı 3.0 ile gelecektir

Diğer sorunlar benim 18 aylık kullandığım A50 modelinde one uı 2.5 ta falan batarya sorunu ve yavaşlama sorunu olmadı bazı kullancıalr apk yüklüyor ve cihazın tam performans vermesini engelliyor benim kullandığım A50 modelinde hiç bir tane bile apk kurmadım ve cihaz hiç sıkıntı olduğunu düşünmüyorum 😊