cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung a51 telefon aldım devamli bağlantı dogrulanamadi sorunu alıyorum

(Topic created on: 11-28-2021 11:37 PM)
244 Views
Yigitbasi
Active Level 2
Options
Galaxy A

Yeni aldığım samsung a51 telefondan hic memnun değilim eğer böyle giderse iade edeceğim. Telefon devamlı evdeki wifi bulamıyor bağlantı dogrulanamadi diyor. Ayrica cok çabuk şarjı bitiyor. Verdiğim paraya yazık cok sorunlu bir telefon

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Fatal-IV
Active Level 7
Galaxy A
Merhaba, Pil sağlığınızın durumunu Samsung Members > Yardım alın sekmesi > Tanılama bölümünden Testleri görüntüle tuşuna tıklayın (Samsung Members sürümleri açısından bazi kişilerde daha farklı yazabilir, mavi tuşa tıklayın) > Pil bölümünden pilinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

İyiden kötüye sıralama şu şekildedir:

Yaşam:İyi
Yaşam:Normal
Yaşam:Kötü

Ek olarak;
Ayarlar > Pil Ve Cihaz Bakımı > Sağ üst köşedeki 3 nokta > Otomasyon > Adaptif güç tasarrufu
Adımlarını takip ederek "Adaptif güç tasarrufu" modunu aktif hale getirin.
Öte yandan;
Ayarlar > Pil Ve Cihaz Bakımı > Pil > Diğer Pil Ayarları > Adaptif Pil
Adımlarını takip ederek "Adaptif Pil" özelliğini aktif hale getirin.
Alternatif olarak;
Ayarlar > Pil Ve Cihaz Bakımı > Pil > Arka plan kullanım sınırları > Kullanılmayan uyg. Uyku moduna al
Adımlarını takip ederek "Kullanılmayan uyg. Uyku moduna al" özelliğini aktif edin.

Eğer halen pil kullanımınızın fazla olduğunu düşünüyorsanız
Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderin.
Hata raporunu nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı Samsung Members uygulamasında açarak gerekli adımları takip edin.(Hata raporunuzda "Sistem verilerini gönder" seçenegini aktif etmeyi unutmayın.)
https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/Hata-Raporu-ve-Members-ta-Fotoğraf-Paylaşma-Bilg...

Alternatif olarak Samsung Müşteri hizmetlerini arayarak veya Canlı Sohbet üzerinden uzaktan destek talebi oluşturun.
Uzaktan destek talebinde cihazınıza bağlanabilmeleri için "Smart Tutor" uygulamasının cihazınızda mevcut olması gerekir.

--Wi-Fi sorunu için Samsung Members aracılığıyla bir hata raporu iletin.

-Eğer yorumum sizin için faydalı olduysa sağ köşedeki üç noktadan çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.

View solution in context

0 Likes
8 Comments
Solution
Fatal-IV
Active Level 7
Galaxy A
Merhaba, Pil sağlığınızın durumunu Samsung Members > Yardım alın sekmesi > Tanılama bölümünden Testleri görüntüle tuşuna tıklayın (Samsung Members sürümleri açısından bazi kişilerde daha farklı yazabilir, mavi tuşa tıklayın) > Pil bölümünden pilinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

İyiden kötüye sıralama şu şekildedir:

Yaşam:İyi
Yaşam:Normal
Yaşam:Kötü

Ek olarak;
Ayarlar > Pil Ve Cihaz Bakımı > Sağ üst köşedeki 3 nokta > Otomasyon > Adaptif güç tasarrufu
Adımlarını takip ederek "Adaptif güç tasarrufu" modunu aktif hale getirin.
Öte yandan;
Ayarlar > Pil Ve Cihaz Bakımı > Pil > Diğer Pil Ayarları > Adaptif Pil
Adımlarını takip ederek "Adaptif Pil" özelliğini aktif hale getirin.
Alternatif olarak;
Ayarlar > Pil Ve Cihaz Bakımı > Pil > Arka plan kullanım sınırları > Kullanılmayan uyg. Uyku moduna al
Adımlarını takip ederek "Kullanılmayan uyg. Uyku moduna al" özelliğini aktif edin.

Eğer halen pil kullanımınızın fazla olduğunu düşünüyorsanız
Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderin.
Hata raporunu nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı Samsung Members uygulamasında açarak gerekli adımları takip edin.(Hata raporunuzda "Sistem verilerini gönder" seçenegini aktif etmeyi unutmayın.)
https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/Hata-Raporu-ve-Members-ta-Fotoğraf-Paylaşma-Bilg...

Alternatif olarak Samsung Müşteri hizmetlerini arayarak veya Canlı Sohbet üzerinden uzaktan destek talebi oluşturun.
Uzaktan destek talebinde cihazınıza bağlanabilmeleri için "Smart Tutor" uygulamasının cihazınızda mevcut olması gerekir.

--Wi-Fi sorunu için Samsung Members aracılığıyla bir hata raporu iletin.

-Eğer yorumum sizin için faydalı olduysa sağ köşedeki üç noktadan çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
0 Likes
Yigitbasi
Active Level 2
Galaxy A
Kullanılmayan uyg. Uyku modu zaten aktifti. Adaptif pilide aktif ettim. Hatta daha önceden cihaz bakımından optimize et yapmıştım. Yine değişen birsey yok.
0 Likes
usta55
Active Level 7
Galaxy A
Fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedinmi
0 Likes
Galaxy A
Pili anroid 11 deyken cok yer reis anroid 10dayken öyle bi sorun yoktu wifideki yavaşlikta anroid 12de cözülecek baglanti dogrulanamadi dersede wifiye bağlanana kadar tıkla düzelecektir iade etmeni önermem seri ve hizlı bir cihaz fiyatina göre cok istiyosan bir model yüksek a71 alabilirsin o hiç kasmaz ve pili a51den biraz daha iyi ama aynı sorun ondada var haberin ola .
Yigitbasi
Active Level 2
Galaxy A
Gerçekten kaliteyi baya düşürmüşler samsung j7prime telefonum vardi ilerleyen zamanlarda kronik sorun olan geri tuşu basmama başlayınca yeni telefon almak zorunda kaldım. Kaç yıllık telefon olmasina rağmen bataryasi bundan daha iyi gidiyor. Bilseydim başka marka alırdım. Bence yeni güncelleme ile daha fazla sarj gidebilir ben tam tersi düşünüyorum. Diğer telefona ekran tusu uygulaması yükledim hadi sarji bir sekilde idare ediyorum ama wifi Gerçekten sinirimi bozmaya başladı. Yeni telefonda bu kadar sorun yasamayi beklemiyordum. Ben öyle oyun oynamam saatlerce telefonla konusmam ama batarya performansi çok kötü.
Galaxy A
Batarya ve performans istiyosan 6000 ve 7000 civari bi bütcende var ise eğer durma m51 al seni asla yari yolda birakmaz illaki sıfır almana gerek yok cihazini iade edip 4000 4500 e ikinci elde alabilirsin çok çok performans istiyorsan eger reis m51 kullandim cok iyiydi..
0 Likes
Yigitbasi
Active Level 2
Galaxy A
Kardeşim o kadar bütçeye de gerek yok. Daha bir hafta olmadı m31 2700 den satıldı hepsiburada da bunu almamış olsaydim kacirmazdim. 6000mah bataryasi var nasip bu sorunlu cihazmis
0 Likes
Galaxy A
🤷🏻‍♂️🥲
0 Likes