cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung a51 şarj sorunu

(Topic created on: 06-28-2020 06:34 PM)
215 Views
murat75
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Telefonu alali üç gün oldu ne bicim batarya yapmışlar anlamadım. 4000 mah var ama telefonu kullanmasamda deli gibi şarj yiyor. Telefon öğlen 12 gibi yüzde 70 sarj vardi saat 15e kadar hiç ellemedim telefonu daha sonra telefonu aldığımda sarj yüzde 55e düşmüştü 3 saat kadar zaman aralığında ve üç gündür hep böyle çıldırmamak elde değil zirt pırt sarja takmak zorunda kalıyorum. Nasil çözülecek bu sorun bilmiyorum...

7 Comments
KUDRETT
Active Level 7
Galaxy A
bu a51 ler sorunlu kardeşim keşke almasaydın bendede vardi sorun saatim elimden çıkardım hemen valla bulaşma a51 a71 bunlar baya sorunlu m31 aldım efsane 6000 batarya var sarj resmen birmiyo oneririm çok iyo
0 Likes
murat75
Beginner Level 2
Galaxy A
yav bilemedik bi hata ettik hiç de arastirmadim bu dönemde böyle sorunlar artık kalmamıştır diye düşünüyordum ama almaz olaydım ya
0 Likes
yigo
Active Level 4
Galaxy A
kardes bendede a51 var ama sorun yok bende sen arkada mobil veri veya wifi ve uygulama acik kaldiysa yer tabikide telefonu kullanmadigin zman mobil veriyi wigi ve arkada acik kalan uygulama varsa kapat ve parlakligi tamamen kis ozman bir sey olmaz bende a51 var sorun yasamiyom batarya bana 1,5 gün yetiyo bana .veya 1 gün
0 Likes
murat75
Beginner Level 2
Galaxy A
dediğinin hepsini yaptım zaten kardeşim yıllardır öyle kullanıyoruz telefonları zaten ama bu telefonla alakalı benlik ya da bizlik bir sorun değil umarım bi çözümü vardır
0 Likes
yigo
Active Level 4
Galaxy A
ekranini karanlik mod yap fazla yemez
0 Likes
yigo
Active Level 4
Galaxy A
en fazla 2 3 şarj yer o kadar
0 Likes
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba murat75,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak, cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Durumun devamı halinde, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​