cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung a25 Pubg 30 fps?

(Topic created on: 05-18-2024 03:36 AM)
1635 Views
berkkozmen
Active Level 1
Options
Galaxy A
Merhabalar ben yaklaşık 2 aydır a25 kullanıcısıyım ve pubg oynayan bir kişiyim pubgde 30 fps olması beni oldukça şaşırttı oyun performansı bazı oyunlarda full grafik oynanırken pubg de 30 fps oynatıyor nedenini bilen varmı değiştirebilmek için neler yapabilirim acaba ?
0 Likes
4 Comments
SercanDemir61
Active Level 6
Galaxy A
Samsung Galaxy A25 modeli, **PUBG Mobile** oyununda neden 30 FPS (kare hızı) ile sınırlı kalıyor olabilir? İşte bazı olası nedenler:

1. **Donanım Sınırlamaları**: Samsung Galaxy A25, orta segment bir akıllı telefondur. İşlemci, GPU ve bellek gibi donanım bileşenleri, yüksek FPS değerlerini desteklemek için yeterli olmayabilir. Özellikle PUBG Mobile gibi grafik açısından yoğun oyunlarda daha düşük FPS değerleri normaldir.

2. **Optimizasyon Eksikliği**: Oyunun kendisi ve cihazın sürücüleri, oyun performansını etkileyebilir. PUBG Mobile'ın optimize edilmemiş bir sürümü veya uyumsuz sürücüler, düşük FPS sorunlarına yol açabilir.

3. **Isınma ve Termal Yönetim**: Uzun süreli oyun oynarken cihaz ısınabilir. Isınma, işlemci ve GPU performansını olumsuz etkileyebilir ve bu da düşük FPS'ye yol açabilir.

4. **Güç Tasarrufu Modları**: Cihazın güç tasarrufu modları, performansı kısıtlayabilir. Eğer güç tasarrufu modu etkinse, bu da oyun performansını düşürebilir.

5. **Ağ Bağlantısı**: Düşük hızda veya dalgalı bir Wi-Fi veya mobil veri bağlantısı, oyun performansını etkileyebilir. İyi bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun.

6. **Arka Planda Çalışan Uygulamalar**: Arka planda çalışan uygulamalar, RAM ve işlemci kaynaklarını tüketebilir. Bu da oyun performansını düşürebilir.

Eğer daha yüksek FPS elde etmek istiyorsanız şunları deneyebilirsiniz:

- **Grafik Ayarlarını Düşürün**: PUBG Mobile'daki grafik ayarlarını düşürerek daha yüksek FPS elde edebilirsiniz. Düşük grafik ayarları, daha akıcı bir deneyim sağlayabilir.

- **Cihazı Soğutun**: Uzun süreli oyun oynarken cihazın aşırı ısınmasını önlemek için ara verin veya soğutucu bir aksesuar kullanın.

- **Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın**: Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatın.

- **Oyun Modunu Etkinleştirin**: Bazı telefonlarda oyun modu veya oyun hızlandırıcı özelliği bulunur. Bu, oyun performansını artırabilir.

Sonuç olarak, Samsung Galaxy A25 modelinde PUBG Mobile'da 30 FPS'nin altında bir performans alıyorsanız yukarıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak ayarlarınızı optimize edebilirsiniz. 🎮📱
berkkozmen
Active Level 1
Galaxy A
Çok teşekkürler hepsini denedim ama maalesef sonuç aynı oluyor fakat soğutucu kullanınca cihaz daha iyi sonuç veriyor çoğu zaman.
0 Likes
axeno
Expert Level 1
Galaxy A
Config kullan. Soğutucu tak oyun eklentisi indir çözünürlüğü düşür maks performansmodunu sec
dromioA25
Active Level 7
Galaxy A
özet geçeyim problem pubg den kaynaklanıyor...bazi samsung işlemcilerde uyumusuzluk yapiyor pubg..30 fps den fazla oynatmiyor..ama call of duty gibi yüksek grafikli oyunlarda a25 sorunsuz çalışıyor...yüksek fps veriyor