cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung a22

(Topic created on: 4 weeks ago)
137 Views
fatmabeyza
Beginner Level 3
Options
Galaxy A
05.01.2022 tarihinde a22 telefonunu aldım ve aldığıma bin pişmanım telefonun garantiye gitme sayı kullandığım süre sayısını geçmiştir ben telefonum 5 kez rahat garantiye gitmiştir 2 yıl içinde ve hiçbiri kullanıcı hatası olmadan telefonun yenisini vermek bu kadar zor olmamalı.En son garantiye yolladığımda donma sorunu şarj sıkıntısı yaşadığımı bildirerek yolladım donma sıkıntısı hala devam ederken şarj sıkıntısı belli bir süre yoktu fakat tekrar oluştu bunun yanında ise telefonun batarya kısmı kapağı yapıştırılmamış bir sekilde yollandı samsung bayisine bu durumu bildirdiğimde tekrar garantiye yollayın dediler doğru düzgün kullanıcılarla ilginlemiyorlar sonra tekrar yollayın diyorlar.Ve şimdi telefonun arka kismi bataryanın uc kısmı şişiyor ve ben bıktım bu telefonu garantiye yollamaktan.Samsung pişmanlıktır...
4 Comments
Turuncu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba fatmabeyza,

Doğrudan Mesaj ile iletişim bilgilerinizi bize iletebilirseniz, konuyu detaylı olarak inceleyip, size yardımcı olmak isteriz.

Teşekkürler.
MOD

Galaxy A
Size sorunlu cihaz gelmiş ben 2 senedir hiç bir sorun yaşamadım
0 Likes
fatmabeyza
Beginner Level 3
Galaxy A
Peki bunun için ne yapmam lazım biliyor musunuz? Bunu dediğim zaman kabul etmiyorlar tüm serisinde sorunlu olacağını söylediler
0 Likes
deyan_asenov
Active Level 9
Galaxy A
Servisleri ile görüşmeyin, bu konuda çoğu servisin ne kadar başarısız olduklarını forumda görebilirsiniz. Aynı zamanda çoğunlukla da bu tür durumlar firmanın işine geldiği için sessiz devam ediyor.