cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Telefonlarda Yakınlık Sensörü Sorunu

(Topic created on: 10-14-2020 03:14 PM)
631 Views
Ankax
Expert Level 1
Options
Galaxy A

Genel olarak yeni model Samsunglarda yaşanan sorun yakınlık sensörü kulağa tutunca çalışması gerekirken bazen çalışmıyor kulağımdayken yanlışlıkla beklemeye alıyorum yada başka yerlere giriyor 

*#0*# den sensör testi yaptığımda temas ettiği halde bazen çalışmıyor tam olarak yapıştırmak lazım böyle olunca buna yakınlık sensörü değil dokunmatik sensör demek lazım 
Güncelleme ile bu sorunun düzeltilmesi gerekiyor
1 Comment
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ankax,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. 

Cihazınızda herhangi bir aksesuarın, yakınlık sensörünü engellemediğinden emin olmanızı rica ederiz. Herhangi bir engel yoksa, 
Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > Otomatik Kontroller" bölümünden test ettiğinizde, sensörlerde donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz.

Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​