cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Klavye Bugu. Telefon A serisi ama Genel Sorun Olabilir

(Topic created on: 08-07-2020 02:04 PM)
277 Views
EnesTS
Active Level 3
Options
Galaxy A

Hata bir tür Klavye Bugu.(Bir sürü BUG)

Mesela  büyük "İ" harfinin yanına , küçük "ş" harfi koyunca "Iş" a dönüşüyor. Yani i nin üzerindeki nokta kayboluyor.

Sonra 2 tane daha benim bulduğum bug var

Bu bug hep gerçekleşmiyor. Mesela "adamımsın"
yazıcam yazarken a harfi yazılıyor diğer harflere bastığımda onlar gözükmüyor. Ancak Klavyede bulunan silme tuşuna tek tek bastığımda harfler belirmeye başlıyor . Şöyle göstereyim.
Mesela "adamımsın" kelimesini yazmayı bitirdim.
Ama "asın" diye çıktı çünkü ortadaki harfler yok oluyor
Ama silmeye başladığımda;
asın-ası-as-aı-aa-ad-a
Pek açıklayıcı olmadı ama "a" harfi hep duruyor çünkü ilk yazılan harf ,sonra silmeye başladığımda sondan başa doğru harfler tek tek gözüküyor.
Umarım anlatabilmişimdir

Diğer bug 
Bu bug yine her zaman gerçekleşmiyor
Cümlede en son yazdığım kelime yok oluyor ve ondan önce yazdığım kelimeye dönüşüyor
Mesela: 

Merhabalar ben Enes, Countercounter :Global Offensive oynamayı çok seviyorum.

Ordaki strike kelimesi yok oldu diye var sayıyoruz .Bug aynen böyle gerçekleşiyor, önceki kelime arasında boşluk olmadan klonlanıyor ve en son yazdığım kelime siliniyor/yok oluyor. Tabi masum ben yazmaya devam ediyorum.

Samsung Galaxy A50 
TELEFONUM GÜNCEL, 1 SENE ÖNCE ALINDI
64/6 modeli.

3 Comments
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Maalesef, Samsung klavye'de belirttiğiniz bu hatalar olabiliyor. Bu sorunun güncelleme ile düzeltilmesini bekleyeceksiniz, veya Gboard vb, klavye uygulamaları kullanarak çözebilirsiniz.
Solution
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy A
Maalesef, Samsung klavye genel olarak onlarca sorun barındırıyor.

Bu sorunları geçici olarak çözmek için, Ayarlar > Uygulamalar > Klavye > Depolama > Veriyi sil adımlarını uygulayın.
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba EnesTS,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Klavye veriyi sil işleminden sonra sorun devam ediyorsa, incelememiz için durumunun videosuyla birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz.

Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​