cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Klavye(A52s)

(Topic created on: 10-04-2022 01:54 PM)
194 Views
TheGreatOptimusPrime
Active Level 6
Options
Galaxy A

Herkese selamlar! 

Uzun süredir çözümünü bulmaya çalıştığım bir konu hakkında sizden yardım rica ediyorum.
Samsung klavyeye Türkçe sesli dil girişi tuşu ekleyemiyorum.Stock sesli dil girişinde Türkçe dil desteği yok.Samsung sesli dil girişini kapatmam tavsiye edildi ama o da işe yaramadı.Kapatınca sesli dil giriş butonu kayboluyor.Sesli dil girişini kullanırken klavye listedinde ayrı olarak Türkçe sesli klavyeyi seçmem gerekiyor.Gboard menüsündeki gibi en sağda mikrofon butonu Türkçe sesli dil girişi desteğini klavye üst menüsüne ekleyebilmenin yolu var mı? Sorun sesli dil girişi butonu ekleyememek değil,sorun Türkçe sesli dil girişini klavye üst menüsüne ekleyememek.Ekran alıntıları paylaşıyorum.

image

image

image

Lütfen gönderiyi iyi okuyun.
17 Comments
mikikedi
Active Level 4
Galaxy A
O bizdede yok
Galaxy A
Neden yok böyle basit ve pratik bir özellik? Mesela A53 de Türkçe sesli dil girişi desteği var klavyede buton olarak.
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Senin klavye de neden sesli giris alani yok üstte anladimScreenshot_20221004_135753_5977_1664881073.jpg
Galaxy A
Neden? Sesli dil giriş butonu var ama o da Türkçe sesli dil girişi desteği yok Samsung klavyede.Açınca buton geliyor ama sesli giriş Türkçe değil.
Solution
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Ayarlardan işaretli yeri kapatin tamamdir.Screenshot_20221004_140415_5980_1664881455.jpg
Galaxy A
Bunu kapatınca sesli dil girişi butonu da kayboluyor onun yerine ekran resminde attığım gibi klavye menüsünde sesi dil gelişimi ayriyeten seçmem gerekiyor
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Google sesli yazmayi açın samsung sesli girişi kapatin
Galaxy A
Böyle yapınca Samsung klavyede sesli dil giriş butonu kayboluyor açınca geliyor ama Türkçe dil desteği yokScreenshot_20221004_141022_1000002334_1664881823.png
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
O zaman sorun google ayarlarinda google uygulamasinda ayarlara girin ses e bakin