cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung GalaxyA52 ekran parlaklığı SARIMSI?

(Topic created on: 09-04-2022 04:47 PM)
324 Views
metinu
Active Level 1
Options
Galaxy A
Herkese merhaba, eşimede sonradan aynı telefondan alınca farkına vardım, mağazalara gidip bir kaç yeni sayılacak telefonlar ile de karşılaştırdım, ilginç bir şekilde samsung a52 telefonumun ekran görüntüsü hafif sarımsı yani net beyazlık yok, ayarlara da baktım maalesef böyle, arıza mı yoksa normalde böyle mi anlamadım!? Samsung servise gittim orada birebir çekilen fotoğrafları resimleri gösterdim seri seri çıktığı için bu serilerde böyle diğer serilerde öyle bu şekilde olması normal dediler telefonu fabrika ayarlarına dönderdiler herhangi bir arıza Herhangi bir sorun tespit edilmedi ayarları normaldir dediler.Yıllardır Samsung kullanıcısıyım sadece bu durum kafama takıldı bilen bir kişi yardım lütfen...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba metinu,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
OğuzA52
Active Level 9
Galaxy A
Ekranın üst kısmını alta doğru kaydırıp hızlı paneli açın orada göz rahatlığı kalkanı vardır onu kapatın
OğuzA52
Active Level 9
Galaxy A
BuScreenshot_20220904-165403_Samsung Members_4384_1662299643.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ekran modunuz Doğal ise belki ondan olabilir. Canlı modu ile karşılaştırın isterseniz
Galaxy A
Göz rahatlığı kalkanı õzelliği açık olabilir. Durum çubuğundan yada ayarlardan kapatabilirsiniz.😊
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kanka şu sondaki emoji benim en hoşuma giden emoji bana yanıt olarak atsana bol bol 😊😊😊
Galaxy A
Temam.🤣🤣😊
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
😂😂😂
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ekran canlı moda alıp sıcaklığı soğuk yapın.
metinu
Active Level 1
Galaxy A
Bahsetmiş olduğum durum tüm ayarlar iki telde de aynı olmasına rağmen diğer ekran daha canlı yakın gözle daha bariz belli oluyor.20220904_175501-COLLAGE_3797_1662303301.jpg20220904_175141-COLLAGE_3795_1662303101.jpg