Original topic:

Samsung Galaxy A9 Cep Telefonu Özellikleri ve Fiyatı

(Topic created on: 01-04-2021 08:29 PM)
chaospinmag
Active Level 1
Options
Galaxy A

Geçtiğimiz ekim ayında tanıtılan Samsung Galaxy A9 (2018), arkasında bulundurduğu 4 kamerasıyla dünyanın ilk 4 kameralı akıllı telefonu olmuştu. Üzerinde yer alan 4 kamerasıyla Galaxy A9, diğer orta seviye akıllı telefonlardan ayrılmayı başarıyor. Peki, detaylarında neler sunuyor? Bu incelememizde yakından bakacağız.

Öncelikle söze her zamanki gibi tasarımla başlayalım. Samsung Galaxy A9, gece siyahı, petrol mavisi ve şeker pembesi gibi 3 farklı renkle ülkemizde bulunuyor. Elimizde petrol mavisi rengiyle bulunan telefon, oldukça ince bir profile sahip. Telefonun kalınlığı 7.8 mm, ağırlığı ise 183 gram seviyesinde. Telefonun kenarları yuvarlatılmış; böylece elde daha ince hissedilirken, arka yüzdeki kamera alanı da neredeyse yüzeye sıfır.

Telefonun arka yüzünde isabetli çalışan bir parmak izi sensörü yer alıyor, alt kenarda ise 3.5 mm kulaklık girişi dikkat çekiyor. Bu arada telefonun kutusunda bir kulaklık bulunduğunu da belirtelim.

Yine alt bölümde USB-C ve hoparlör bölümlerini bulunduran telefon, sol kenarda Bixby tuşunu, sağ kenarda ise güç ile ses butonlarına yer veriyor.

Galaxy A9'da SIM kart ve microSD kart çekmecesi üst alanda yer alıyor. Bu çekmecede tek SIM kart alanı ve 512 GB kapasiteye kadar izin veren microSD kart bölümü mevcut. Telefonun çift SIM kart desteği sunan modeli ise ülkemizde henüz internet aracılığıyla satışta değil.

 
1 Comment
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A

Bunu Samsung Members Türkiye de yayinla bence burasi yabanci formu 

0 Likes