cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Galaxy A71 şarj çabuk bitiyor artık

(Topic created on: 08-02-2021 09:13 PM)
916 Views
atlasmercan
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhaba,

Yaklaşık 2-3 ay önce 2 adet Samsung A71 telefon aldım. ilk 1 ay içerisinde gerçekten şarjı mükemmeldi . 2 gün dayandığı oluyordu ama son güncellemeden sonra şarj sorunu başladı . 5 dk da %1 düşüyor . 1 günü zor çıkartıyor. günlük şarja takmak zorunda kalıyorum ve hiç hoşuma gitmedi bu durum . bu olay son güncellemeyi yaptıktan sonra oldu ve üstelik eşimede aynı telefondan almıştım onun telefonuda güncelleme yaptıktan sonra aynı problemi yaşıyor. forumda bu konudan defalarca bahsedilmiş ve çözüm olarak sıfırlama yada belirli durumlar söylenmiş. sıfırlama haricinde hepsini yaptım fakat hiçbir sonuç alamadım. sıfırlama konusunda ise eski samsung telefonlarda şarj cihazını pc ye takıp direk dosyaları görebiliyordum ve resim ve diğer dosyaları kopyalayıp alıyordum . rehberimide gdrive ile hallediyordum ama şimdi smart switch diye bir uygulama ile pc ye aktarabileceğimi söylemişler fakat bu uygulama aktarım sırasında benim tüm verilerime ( buna şifrelerimde dahil ) erişim 3. şahıslarla paylaşılabileceğini yazıyor. bu resmen veri hırsızlığının başka bir boyutudur. neden direk telefonuma pc ye bağlayamıyorum da illa bir ara yazılım istiyor. samsung gözünü açmış anlaşılan . yeni bir yazılım güncellemesi ile şarj probleminin giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda gerçekten kalıcı bir çözüm sunulması gerekiyor . basit işlerle insanları oyalamak samsung gibi bir şirkete yakışmıyor.

10 Comments
Galaxy A
Bataryada sorun varsa serviste değiştir ben değiştirmedim şimdi çok sorun yaşıyorum bide senin cihaz a71 gül gibi telefon heba etme onu ve servise götürüp pil değişim iste 1 ve 2 saat arası değiştirilip size teslim edilir
0 Likes
atlasmercan
Active Level 1
Galaxy A

bataryada sorun olup olmadığını bilmiyorum henüz ama son güncelleme sonrasında oldu herşey . bence son güncellemede uygulamarla alakalı olarak yaptıkları bir değişim bu soruna yol açmış olabilir. daha önce ilk aldığımda şarj gayet güzeldi ama ne zaman güncelledik o zaman heba oldu . bunu birazda bilerek yaptıklarını düşünüyorum çünkü bu tip durumlarda samsung account erişimi saplayıp bilgi topluyorlar . bir süre sonra yeni bir güncelleme ile düzelir diye umuyorum

0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Resimde yazanları cihazınıza uygulayın20210722_134423_874.jpg
0 Likes
atlasmercan
Active Level 1
Galaxy A

bu resimdeki durumları uygulamak problem değil ama tüm uygulamaları derin uykuya almak nasıl bir durum ortaya çıkarır onu bilemediğim için uygulamak pek mantıklı gelmiyor ama tavsiyen için çok teşekkür ediyorum. şunu da soruyum bu arada " SEN BU TAVSİYEYİ UYGULADIN MI VE UYGULADIYSAN NASIL BİR SONUÇ ALDIN ?" yanıtlarsan sevinirim ...

0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Evet uyguladım ve faydasını gördüm
atlasmercan
Active Level 1
Galaxy A

teşekkür ederim hocam . uygulayıp bi bakıyım . inşallah dediğin gibi bizde faydasını görürüz

0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Inşallah faydası olur
0 Likes
Wallveins
Active Level 6
Galaxy A
Bu durumu a71 kullanıcı olarak mağduriyeti aylardır yaşıyorum,aldığım ilk günden beri 3 güncelleme gördüm düzelme yok şarj dayanmıyor yoğun kullanım da, veya stabil az kullanım da, aldığıma nedense pişman oldum,gereken ayarları yaptım durum aynı çözümü yok gibi güncellemeler ile düzeltilecektir umarım belki Android 12 de düzen oturur
0 Likes
Solution
TansuYaman
Active Level 8
Galaxy A

yedeklemek istediklerini pc ye yedeklersin mesela resim, video,rehber gibi. kablonla pc bağlanıp direk dosyalarından kopyala ve yapıştır.  rehberinide önce rehber ayarlarından dışarı aktar yapabilir ve onuda VCF dosya olarak alabilirsin.

0 Likes